Kolín deklasoval Milevsko na jeho ledě

Ve zcela jednoznačnou partii se proměnilo utkání 5. kola mezi Milevskem a Kolínem. Hostující celek se ujal vedení hned v 1. minutě. Milevsko sice brzo vyrovnalo, ale pak už muselo trpět pod hostující kanonádou. Podruhé se domácí tým prosadil až za stavu 2:7. Když na začátku poslední třetiny přidalo Milevsko třetí gól, zdálo se, že by prohra nemusela být tak výrazná. Kolín však během čtyř minut třikrát skóroval a dosáhl tím dvouciferné výhry. Hvězdou zápasu byl kolínský kapitán Josef Malý, který vstřelil 4 góly.

02.10.2013 | Radek Kolín

5.kolo, středa 2.10.2013
HC Milevsko 2010 - SC Kolín
3:10 (1:3, 1:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Nevolný (Pouch), 39. Urbanec (Heřmánek, Hamerle), 42. Sýbek (Homolka) - 1. Malý (Skokan), 18. Malý (Valášek, Mejzr), 19. Semirád, 23. Jankovský (Hanzl, Šafránek), 28. Ježek (Barták), 33. Malý (Pýcha), 37. Ježek (Hanzl), 54. Šifta (Jankovský, Šafránek), 55. Morkes (Chaloupka), 57. Malý (Pýcha, Mejzr). Rozhodčí: Hornáček - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:3 navíc Fořt (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:50 (11:14, 6:22, 8:14). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 3:7, 3:10.

HC Milevsko 2010: Pipek (od 28. Škubal) – Štych, Hlinka, Srdínko, Jakič, Dvořák, Čunát, od 21. Bartůněk – Urbanec, Heřmánek, Hamerle - Sumerauer, Sýbek, Homolka - Drda, Decsy, Korous - Nevolný, Pouch, Fořt - od 21. Novák
SC Kolín: Sejpal (od 48. Moravec) – Barták, Pácal, Pýcha, Skokan, Hanzl, Chaloupka, Kulhánek – Morkes, Kadlec, Ježek - Malý, Mejzr, Valášek - Šifta, Šafránek, Jankovský - Semirád, Zumr, Kubát - Kočí

Ještě neuběhla ani první minuta a už šel Kolín do vedení. Skokan poslal za obránce Malého, který se v úniku trefil mezi gólmanovy betony. Ve 4. minutě doráželi před domácí brankou Chaloupka a Valášek, milevský brankař Václav Pipek udržel puk před brankovou čarou. V 5. minutě bylo vyrovnáno. Postarala se o to dvojice milevských juniorů. Václav Pouch v závaru před brankou chytrou zadovkou uvolnil Aleše Nevolného, který bezpečně skóroval do odkryté brány. Hosty mohl znovu poslat do vedení Morkes, ale jeho střelu z mezikruží Václav Pipek vyrazil. V 18. minutě už to Kolínu vyšlo. V hostující přesilové hře propadli domácí hráči v rohu, puk putoval rychle po ose Mejzr - Valášek - Malý, jenž ranou z první z kruhu prostřelil brankaře. Za půlminutu chyboval milevský obránce Maroš Jakič, k puku se dostal kolínský Semirád a prostřelil brankaře.

V první minutě prostřední části fauloval při svém prvním pobytu na ledě Daniel Bartůněk a Kolín nabídnutou přesilovkou nepohrdl. Nejprve ještě po Mejzrově přihrávce z rohu nepropálil Václava Pipka z mezikruží Valášek. Pak však Hanzl nahodil puk od modré na branku, kde se šikovnou tečí prosadil Jankovský. Za minutu ujel domácí obraně Morkes, ale Václava Pipka nepřekonal. To v 28. minutě už se to Kolínu povedlo. Barták ledabyle nahodil kotouč od mantinelu a na kruhách číhající Ježek povedenou tečí ze vzduchu donutil vystřídat Václava Pipka. Toho v brance nahradil Jiří Škubal. Ten sice napřed zastavil několik hostujících střel, ale pak inkasoval i on. Stalo se tak v další kolínské početní výhodě, když od modré pálil Pýcha a do branky tečoval Malý. Milevský tým byl v rozkladu a Kolín si s ním lehce pohrával. V 33. minutě zastavil Jiří Škubal ránu Šafránka po buly. V domácí přesilovce ujel obraně kolínský Zumr, ale po kličce puk do branky nedostal. V 36. minutě vystřelil po přihrávce zpoza branky z prostoru kruhů Valášek. Rozhodčí ukázal směrem do branky na znamení gólu. Puk ale brankovou čáru vůbec nepřešel a tak svůj výrok odvolal. V 37. minutě po kombinační akci rozebrali hosté domácí pětici a osamocený Ježek se z kruhu po Hanzlově nabídce trefil k tyči. Až v závěru třetiny zahrozilo Milevsko. Aleše Nevolný zakončil svůj útočný atak střelou z pravého kruhu, kolínský brankař Sejpal střelu zastavil. V předposlední minutě poslal Jakub Hamerle do přečíslení podél levého mantinelu Jiřího Heřmánka, ten v nájezdu 2 na 1 našel mezi kruhy Josefa Urbance, jenž se trefil do horního rohu branky.

Poslední třetinu začalo Milevsko aktivně. Častěji se dostávalo před soupeřovu branku a jeho snaha byla korunována 3. gólem. Jan Sýbek se zleva natlačil před branku, puk přes brankaře do ní napřed nedostal, ale i za pomoci protihráče se následně došoural za brankovou čáru. Rozhodčí po chvilkovém váhání a poradě s čárovými nakonec branku uznal. Ve 48. minutě došlo ke změně i v brance Kolína, když Sejpalal nahradil Moravec. Ten z brankoviště mohl přihlížet útočnému výpadu spoluhráče Morkese, který si obhodil Daniela Bartůňka a z kruhu přestřelil. Za Milevsko odpověděl po průniku Václava Korouse pohotovou střelou David Homolka, Moravec vyrazil. Už se zdálo, že se rozhodnuté utkání v poklidu dohraje, ale Kolín ještě v závěru dotáhl svůj gólový účet na dvouciferný stav. Milevští propadli v 54. minutě ve středním pásmu, už to vypadalo, že se přečíslení podaří ubránit, ale nakonec se puk dostal za branku k Jankovskému, ten jej předložil k bližší tyči Šiftovi, který měl před sebou už jen prázdnou bránu. Za minutu nahodil Chaloupka puk v útočném pásmu, ten se šťastně pro hosty odrazil před branku, kde jej osamocený Morkes umístil za brankařova záda. Za minutu a půl dostal Kolín ještě jednu početní výhodu a již počtvrté v zápase jí dokázal využít. Znovu to bylo velmi obdobné, jako při předchozích gólech. Po střele od modré následovala teč z předbrankového prostoru mimo brankařův dosah. Autorem gólové teče byl Josef Malý.

Utkání má jednoduché hodnocení. Kolín byl jednoznačně lepším týmem. Předčil Milevsko ve všech hokejových dovednostech a naprosto zaslouženě vysoko zvítězil. Z milevské strany zaslouží uznání jen milevský fanklub, který vytrvale fandil po celý zápas i za tak nepříznivého stavu.