Kobra rozhodla ve dvojnásobných přesilovkách

Kobra položila základ svého vítězství na začátku druhé třetiny, kdy hned dvakrát v krátkém sledu za sebou dostala výhodu dvojnásobné přesilové hry. Tu v obou případech využila. Milevsko snížilo, ale ještě v téže minutě si domácí tým vzal dvougólový náskok zpět. Milevsko se znovu přiblížilo na rozdíl jednoho gólu. Tento stav trval až do závěru, kdy nejprve Kobra využila brejkové situace ke zvýšení náskoku a další pojistku přidala při milevské hře bez brankaře.

16.11.2013 | Radek Kolín

15.kolo, sobota 16.11.2013
HC Kobra Praha - HC Milevsko 2010
5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Pohl (Ton, Čurda), 23. Ton (Pohl, Jakeš), 26. Paris (Hampl, Slanina), 56. Jakeš (Bárta, Ton), 60. Pohl - 26. Horváth (Nevolný, Reiniš), 33.Król (Procházka). Rozhodčí: Orlický - Votrubec, Mašek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:28 (11:8, 14:10, 8:10) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Kobra Praha: Mouček – Ton, Pohl, Cafourek, R.Verbík, J.Verbík, Sem, Čtveráček - Jakeš, Bárta, Čurda - Paris, Hampl, Slanina - Tuček, Žáček, Strnad - Sekerka, Šrámek, Novák
HC Milevsko 2010: Škubal – Procházka, Srdínko, Štěrba, Hlinka, Fišera, Jakič – Urbanec, Decsy, Sumerauer - Król,Homolka, Hamerle - Drda, Korous, Fořt - Reiniš, Horváth, Nevolný

Milevsko začalo utkání aktivně. V úvodu zápasu si vynutilo tlak, přesilovku a 4 minuty nevpustilo domácí tým do svého obranného pásma. Bohužel počáteční aktivita nepřinesla ani gól, ale ani žádnou vážnější příležitost. Jako první si tak možnost ke skórování připravila Kobra, když střela Jakeše po buly skončila těsně vedle branky. Milevskou šanci připravil david Decsy, když zpoza branky našel u tyčky Josefa Urbance, který ale branku netrefil. Ve 14. minutě vystřelil zpoza kruhu Kevin Reiniš, domácí gólman Mouček nechal vyniknout svoji lapačku. Už jen jednu možnost přinesla úvodní třetina, když u tyčky dorážel odraženou střelu Žáček, Jiří Škubal v milevské brance puk vyrazil.

Ke konci prvního dějství se poprvé vylučovalo i na milevské straně a tak si Kobra do druhé třetiny přinesla přesilovkovou výhodu. Ta se navíc po přísném vyloučení dalšího hostujícího hráče zdvojnásobila. Kobra tuto výhodu využila, když Pohl od modré prostřelil vše před sebou včetně Jiřího Škubala. Kobra pokračovala v klasické přesilovce, když milevským obráncům ujel Čurda, avšak branku netrefil. Následoval další trest, který znovu poslal hosty do třech proti pěti domácím. Znovu se Kobře podařilo tuto velkou výhodu zužitkovat. Tentokrát pálil od modré Ton a puk se zastavil až v brance. I v jednoduché početní výhodě ještě Kobra zahrozila, když si na přihrávku od zadního hrazení najel před branku Jakub Verbík, Jiří Škubal vytěsnil kotouč mimo branku. Při rovnocenném počtu hráčů na ledě začalo Milevsko znovu ohrožovat domácí branku. Petr Król vystřelil z pravého kruhu, Moučka chytil. Pak mohl ujet sám na branku Kevin Reiniš, ale dlouhou přihrávku za obránce nezachytil. Pomohl mu však domácí gólman. Jeho rozehrávku Kevin Reiniš zachytil, před brankou našel osamocenou dvojici svých spoluhráčů a pro Ondřeje Horvátha už nebyl problém po přihrávce Aleše Nevolného trefit prázdnou bránu a připsat si tak premiérový gól za Milevsko. Domácí odpověď však byla blesková. Milevští propadli v útočném pásmu a domácí přečíslení 3 na 2 využili perfektně, když Hampl poslal puk k protější tyči Parisovi, který pohodlně nasměroval puk do poloodkryté brány. Milevsko se však znovu vrhlo do útoku. Jakub Hamerle přihrával z levého kruhu k pravé tyči, kde nepokrytý David Homolka puk do branky nedostal. Puk získal za brankou Petr Król, poslal jej k tyči, odkud Jakub Hamerle Moučka neprostřelil. Za další minutu ujížděl Jakubu Verbíkovi David Decsy, domácímu obránci nezbylo než ho zahákovat a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. V něm bohužel David Decsy brankaře neprostřelil. Pak po buly zakončoval před brankou David Homolka, Mouček vyrazil a z dorážky Maroš Jakič přestřelil. Ve 33. minutě se Milevsko dočkalo kontaktního gólu. Pavel Procházka ideálně načasoval svoji přihrávku Petru Królovi za obránce, jenž svůj únik zakončil úspěšnou bekhendovou kličkou. Kobra hrozila hlavně v přesilovkách. Při jedné z nich dorážel střelu od modré Bárta, Jiří Škubal vyrazil. Stejně si vedl i po Jakešově střele po vyhraném vhazování. V 39. minutě mělo početní výhodu Milevsko, když se k dorážce u tyčky dostal Lukáš Sumerauer, ale puk do branky nedostal.

Hned v úvodu poslední části mělo Milevsko šanci. David Decsy nabíjel zpoza branky Josefu Urbancovi k tyči, ten však netrefil. V milevské přesilovce měl velkou příležitost David Homolka, když jej Petr Król našel přihrávkou od protější tyče, David Homolka však bohužel trefil jen na ledě položený brankařův beton. Vzápětí střílel David Homolka z pravého kruhu, Mouček stihl úspěšně zasáhnout. V ojedinělé domácí šanci zasahoval u tyčky Strnad, Jiří Škubal vytlačil puk nad branku. V další hostující přesilovce přihrál David Decsy z pravého kruhu na levý, pohotovou střelu Josefa Urbance stihl Mouček přikrýt. V době stupňujícího se tlaku zapomněli milevští hráči na zadní vrátka. Josef Urbanec ztratil puk při útočném výpadu na soupeřově modré, Bárta poslal za milevskou obranu Jakeše, který rychlou střelou k tyči uklidnil svůj tým. V závěru zápasu mělo Milevsko přesilovku. Tu ještě podpořilo odvoláním brankaře. Bombu Romana Štěrby dorážel u tyčky Václav Korous, Mouček byl u tyčky včas. Pak puk získal Čurda a od vlastní modré trefil tyč opuštěné brány. Další milevskou útočnou akci pak zastavil Pohl a poslal puk neomylně do brány.

Milevsko nebylo v zápase horším týmem. Spíše naopak. Rozhodly však stejné chyby, které se vrací jak přes kopírák. Nevyužívání šancí, dělání chyb a nedisciplinovanost. Na to vše Milevsko opětovně doplatilo. Proto ani na Kobře nedokázalo přerušit svoji předlouhou bezbodovou sérii.