Klatovy ukončily bezbodovou sérii, Milevsko jí prodloužilo

V souboji týmů čekajících už pět zápasů na body byly úspěšnější domácí Klatovy. Těm lépe vyšel vstup do zápasu, kdy po gólech z 5. a 11. minuty vedly. Milevsko snížilo, ale domácí tým znovu odskočil na dvoubrankový rozdíl. Milevsko však za půlminutu přišlo s dalším kontaktním gólem a tak se šlo na první přestávku s domácím jednobrankovým vedením. To se nezměnilo ani po druhé třetině, ve které oba týmy skórovaly jednou. Definitivní rozhodnutí tak padlo v poslední části, kdy se Klatovy prosadily třikrát, zatímco Milevsko ani jednou.

19.10.2013 | Radek Kolín, Martin Karlík

9.kolo, sobota 19.10.2013
HC Klatovy - HC Milevsko 2010
7:3 (3:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Bernad, 11. Čuban (Vondryska), 18. Pitel (Hucl), 37. Zeman (Mrázek, Čuban), 42. Vondryska, 50. Bernad (Topinka), 54. Vondryska (Čuban) – 14. Novák (Korous), 19. Urbanec (Hamerle, Novotný), 39. Fořt (Korous, Decsy). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Vavruška. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:24 (15:10, 8:6, 11:8) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3..

HC Klatovy: Mastík – Mrázek, Zeman, Hucl, Martinec, Blumentrit, Fait, Farný, Connor, Krch – Soupír, Bernad, Topinka – Uhlík, Němec, Pitel – Kodýtek, Vizinger, Vondryska – Čuban
HC Milevsko 2010: Pipek – Dvořák, Čunát, Srdínko, Drda, Štych, Jakič – Urbanec, Novotný, Hamerle - Novák, Korous, Homolka - Król, Pouch, Nevolný - Decsy, Vejchoda, Fořt

Jako první se do pásma dostal Topinka, hostující obrana jej o puk obrala. Na druhé straně se po pravém křídle prosmýkl Urbanec, jeho bekhendové zakončení šlo mimo prostor třech tyčí. Ve 2. minutě mířil do Pipka Němec. V polovině 4. minuty byl vyloučen hostující Novotný, po minutě hosté chybně střídali, čímž dali domácím možnost hrát přesilovku 5 na 3. Tu se povedlo využít, když do střely Bernada vložil svou hokejku Uhlík a poslal domácí do vedení. V 6. minutě vyjel zpoza branky Čuban, Pipek byl pozorný. V polovině následující minuty byl vyloučen hostující Jakič. V přesilovce trefil spojnici břevna a tyčky Martinec, který pálil z prostoru kruhů. V 9. minutě mířil do náruče Pipka Topinka. V 11. minutě projel útočným pásmem Čuban a překonal blafákem Pipka. Domácí i nadále hýřili aktivitou, z níž vzešla další přesilová hra. Přesilovka však měla krátké trvání, po dvaceti sekundách byl vyloučen Bernad. Ve 13. minutě kryl Mastík v poklidu střelu Hamerleho. Na druhé straně se do úniku dostal Uhlík, ale mířil pouze do hostujícího golmana. Posléze se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Střelu Václava Korouse dorazil do branky Ivo Novák. V 15. minutě byl vyloučen Król. V přesilovce po levém křídle ujel Uhlík, tentokráte mířil nad branku. V 18. minutě nahrál Hucl z obraného pásma na útočnou modrou Pitlovi, který ujížděl sám na Pipka, překonal ho zakončením do vinglu. Hosté bleskově odpověděli, Jakub Hamerle našel před brankou nikým nehlídaného Josefa Urbance, který v pohodě uklidil puk do branky. V závěru třetiny mohl navýšit vedení domácích Vondryska, ale trefil se pouze beton Pipka

V úvodu prostřední periody se dostali do pásma hosté, ale Urbanec ani Decsy Mastíka nepřekonali. Ve 22. minutě se střelou skrz obránce neprosadil Čuban. Ve 25. minutě vyrazil Pipek do rohu střelecký pokus Vondrysky. O minutu později se do úniku dostal Hamerle, jeho zakončení ukryl Mastík v náruči. V 28. minutě nedokázal trefit odkrytou branku Topinka. V polovině utkání domácí špatně střídali a darovali tak hostům přesilovku. Hosté však v přesilovce nic nevymysleli. Ve 31. minutě se před branku dostal Bernad, ale Pipka nepřekonal. Hostující gólman si poradil i se střelou Blumentrita. Ve 35. minutě se před Pipka natlačil Krch, hostující gólman kotouč ukryl v lapačce, domácí útočník však rýpl do jeho lapačky. To rozzuřilo hostující hráče, kteří se zbaběle pustili ve třech do Krcha, což rozpoutalo větší potyčku. Rozhodčí vyloučil na každé straně tři hráče. Ve 37. minutě byl vyloučen Štych. Přesilovku domácí dokázali využít, když nejprve Pipek vyrazil Mrázkovu střelu od modré na hůl Zemana, pro kterého nebyl problém dostat puk do branky. Ještě před přestávkou se hostům podařilo snížit, v akci 2 na 1 vložil hůl do pasu Davida Decsyho Jiří Fořt. Do kabin se šlo za stavu 4:3 pro domácí.

Ve 42. minutě domácí navýšili vedení, když volný puk v brankovišti dopravil do sítě Vondryska. O minutu později mohl skóre navýšit Uhlík, ale našel jen rameno Pipka. Na Pipka nevyzrál ani výborně hrající Čuban. Ve 46. minutě ukryl Pipek v lapačce pokus Němce z úhlu. Ve 49. minutě dohrál Farný u mantinelu čistě Urbance, který se ze země díval po rozhodčím, zda nebude pískat. V následující minutě domácí navýšili vedení, Topinka krásně našel Bernada, který nekompromisně zavěsil pod víko. V 51. minutě vyjel zpoza branky Blumentrit, ale Pipek se nenechal zaskočit. V 53. minutě opět zahrozil Čuban, který po přihrávce Vondrysky mířil mimo branku. V následující minutě byli domácí potrestáni za špatné střídání. V oslabení se do úniku dostalo duo Čuban - Vondryska, druhý jmenovaný dostal přesný pas a překonal Pipka. V 56. minutě mohl Vondryska dokonat hattrick, ale Pipek proti jeho střele zasáhl semaforem. V 58. minutě se v rohu útočného pásma domácích strhla potyčka. Rozhodčí vyloučil na každé straně dvojici hráčů. Poté se utkání už dohrávalo. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit zasloužené vítězství 7:3.