přát. - neděle 23.8.2020
Radomyšl
Milevsko
7
3
přát. - středa 26.8.2020
Milevsko
Písek
4
11
přát. - pátek 28.8.2020
Milevsko
Radomyšl
3
2
6. kolo - neděle 18.10.2020
Soběslav
Milevsko
17:00
7. kolo - sobota 24.10.2020
Milevsko
Vimperk
17:00
8. kolo - neděle 1.11.2020
Radomyšl
Milevsko
17:00
9. kolo - sobota 7.11.2020
Milevsko
Jindřichův Hradec
17:00
10 - sobota 14.11.2020
Milevsko
Veselí nad Lužnicí
17:00
11. 1. 2014

Klatovy poraženy až po nájezdech

Dvakrát Milevsko vedlo v zápase o dva góly, v obou případech vedení ztratilo. Poprvé získalo dvoubrankový náskok dvěma slepenými góly v první části. Klatovy zanedlouho snížily a v prostřední třetině vyrovnaly. Milevsko však na druhou přestávku šlo přeci jen s gólovým náskokem. Ten v třetím dějství navýšilo, ale dvěma góly inkasovanými ze soupeřových přesilovek o něj znovu přišlo. Další branka nepadla ve zbytku základní hrací doby, ani v následném prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty měly jediného úspěšného střelce, když se v domácím dresu prosadil Pavel Procházka.

Milevsko vstoupilo do utkání aktivně a vytvářelo si od počátku tlak v útočném pásmu. Šance mu to ale nepřinášelo a to ani v přesilové hře. Pak přišla hostující přesilovka. Slavík v ní střílel zpoza kruží a Václav Pipek v domácí brance lapačkou puk vytěsnil mimo. Poté Pavel Srdínko vyhodil puk mimo ledovou plochu a pro Klatovy z toho vyplynula minutová početní výhoda 5 proti 3. V té měly Klatovy jedinou příležitost, když Čuban z dorážky před brankou přestřelil. Minutu po skončení oslabení Milevsko změnilo bezbrankový stav. Jan Stoklásek nabral rychlost ve středním pásmu, prodral se podél mantinelu až na kruh, odkud se trefil k protější tyči branky hájené klatovským gólmanem Štelmachem.Za další minutu už to bylo o dva góly. David Decsy se v rohu útočného pásma zbavil soupeře, vyjel s pukem před branku, kde byl zastaven, ale dokázal puk posunout k Josefu Urbancovi, který měl snadnou práci s dorážkou do odkryté brány. Ve 14. minutě nejprve znovu pálil Jan Stoklásek z pravého kruhu, tentokrát branku přestřelil. Při následné protiakci domácí propadli ve středním pásmu, Vondryska uvolnil Maxu, jenž zakončoval z prostoru za kruhy a trefil horní roh. V 15. minutě se prohnal kolem obránce Čuban, ale branku netrefil. Kotouč se dostal na pravý kruh, odkud střílel Vondryska, Václav Pipek byl u tyčky včas. Kontaktní gól Klatovy povzbudil a rázem přešla aktivita na jejich hole. Milevsko se snažilo hrozit z protiútoků. Při jednom z nich David Decsy objel hostujícího Hucla, předal kotouč na protější kruh Josefu Urbancovi, jehož střelu z kruhu dokázal Štelmach zastavit. David Decsy byl při své akci faulován a Milevsko tak mělo další početní výhodu. Při té pálil od modré Pavel Procházka a před brankou dorážel Jan Stoklásek. Štelmach obě situace ustál. Pak nepřesně rozehrál Josef Urbanec, Topinka dostal pas za obránce a ve vlastním oslabení uháněl na Václava Pipka, kterého nedokázal ani nadvakrát překonat. Hra se znovu přesunula na druhou stranu, kde Jan Stoklásek z levého kruhu zasáhl horní tyč. Ještě jednu možnost si Milevsko ke konci třetiny vypracovalo. David Decsy přihrával zpoza branky, Jan Stoklásek operující před ní minul.

Tak jak skončila první část, začala i ta druhá, tedy šancí Jana Stokláska. Toho vyzval k útočnému výpadu přihrávkou Michal Štych, Jan Stoklásek zakončoval z pravého kruhu, Štelmach vyrazil. Klatovy odpověděly ve 24. minutě, kdy si v přečíslení Uhlík položil mezi kruhy obránce a ocitl se sám proti brankaři, který jej vychytal. Hra se okamžitě přesunula na opačný konec, kde Josef Urbanec najížděl zleva sám na branku, na Štelmacha nevyzrál. Pak špatně zpracoval přihrávku k mantinelu Tomáš Novotný, puk se od něj odrazil na kruhy přímo před Martince, jehož střelu Václav Pipek ramenem vyrazil. V 28. minutě se protáhl kolem Petra Hlinky Čuban, Václav Pipek jej zastavil. Vyraženého kotouče se zmocnil Roman Štěrba, vyslal do úniku Lukáše Drdu. Ten byl při kličce atakován na hranici pravidel a puk z jeho hole skončil vedle branky. V 37. minutě bylo vyrovnáno. Pavel Srdínko propadl ve středním pásmu, Klatovy se tím dostaly do přečíslení, které využili perfektně. Uhlík načasoval přihrávku pro Martince, který trefil odkrytý kout branky. Hned po rozehrání se vrhnul do útoku Marcel Dvořák, který si svoji střelu stihl ještě dobruslit a protlačit se k dorážce. Štelmach se zaskočit nenechal. I tak si Milevsko vzalo své vedení zpět. Po buly vystřelil Jan Stoklásek. Jeho střele však byla sražena k tyči. Puku se ujal Jakub Hamerle, objel s ním branku a našel před ní Lukáše Drdu, který využil situace a dříve než stačil gólman zaujmout pozici, poslal mu puk do branky. Poté Milevsko mělo přesilovku. Josef Urbanec dorážel u tyčky, ale trefil jen boční konstrukci.

Třetí dějství začalo dohrávanou domácí početní výhodou. Po 21 vteřinách hry Jakub Hamerle našel přihrávkou od zadního mantinelu před brankou osamoceného Jana Stokláska, Štelmach se překonat nenechal. V 43. minutě střílel z kruhu Čuban a před brankou dorážel Maxa, v obou případech vyšel ze souboje vítězně Václav Pipek. Ve 44. minutě Lukáš Drda ve středním pásmu objel protihráče, čímž se dostal do přečíslení 2 na 1 a před brankou našel hůl Jakuba Hamerleho, jeho střelu dokázal Štelmach zastavit. Puk mu však zůstal pod betonem a Jakub Hamerle jej vleže protlačil do branky. Ve 45. minutě si Klatovy znovu zahrály ve dvojnásobné početní výhodě. V největší šanci u tyčky dorážel Maxa, Václav Pipek jej vychytal. I v klasickém pokračování přesilovky v závaru před brankou znovu nebezpečně dorážel Maxa, Pavel Procházka v nepřehledné situaci zastoupil svého gólmana a puk směřující do horního roku branky zastavil. Ve 47. minutě při další hostující přesilovce vyslal Tomáš Novotný do útočného ataku zprava Josefa Urbance, ten po střele z kruhu branku netrefil. Pak mělo naopak početní výhodu Milevsko, když zůstal u tyčky hostující Němec, ale mířil nad branku. Potom se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Tomáš Novotný nahazoval od modré a David Decsy lehkou tečí minul. Následovala hostující přesilovka s vystupňovaným tlakem a snižujícím gólem. Přečíslení 2 na 1 zakončené Čubanem Václav Pipek vyrazil. Před brankařem nepokrytý Martinec také nedal. Pak se však znovu v nepřehledné situaci před brankou nejlépe zorientoval znovu Martinec a zblízka pověsil puk pod horní tyčku. Do půlminuty od gólu putoval další milevský hráč na trestnou lavici a Klatovy tuto přesilovku využili k vyrovnání. Střelu Martince z mezikruží Václav Pipek ještě zastavil. Vyražený kotouč získal Němec, objel bránu, našel před ní Zemana, na kterého zívala prázdná branka. Klatovský obránce Lukáš Martinec musel v tomto zápase nastoupit v útoku a v Milevsku se podílel na třech gólech. Až za nerozhodného stavu začalo Milevsko opět více bruslit a dostávat se do šancí. David Decsy přihrával od tyčky na kruhy, kde byl Tomáš Novotný, s jehož bekhendovou střelou si Štelmach poradil. Po pasu Tomáše Novotného z rohu střílel z kruhů Josef Urbanec, Štelmach betonem puk vykopl. V 58. minutě Michal Štych trefil po nahození od hrazení boční konstrukci a Štelmach před dorážejícím Jakubem Hamerlem udržel puk ve své výstroji. V té samé minutě se před brankařem po přihrávce Josefa Urbance dostal k zakončení David Decsy, Štelmach vyrazil. Minutu před koncem byly Klatovy blízko otočení výsledku. Po nahození Slavíka tečoval těsně před brankaře Uhlík, puk propadl brankařovou výstrojí a zastavil se o tyč.

Zápas dospěl do prodloužení. Střelecky v něm byli aktivnější hosté. Ale k zaznamenání jsou jen dvě skutečnosti. Útočný výpad Uhlíka z pravé strany, který bez potíží zastavil, Václav Pipek. Ten pak odnesl souboj hráčů před sebou, po kterém jej srazila a přimáčkla skupina hokejistů. V čase 53:40 tak Václav Pipek kvůli zranění z branky odstoupil a v brankovišti jej nahradil Jiří Škubal.

Přišly tak na řadu nájezdy. Jako první jel domácí Jakub Hamerle a trefil horní tyč. První hostující nájezd jel Martinec, zkusil kličku, ale Jiří Škubal jí přečetl a puk vyrazil. Jako druhý jel za Milevsko Pavel Procházka a procedil puk mezi gólmanovými chrániči do branky. Klatovský Maxa volil kličku. Už se zdálo, že mu tento úmysl vyšel, ale Jiří Škubal se roztáhl na brankové čáře a puk zastavil. Třetím milevským nájezdníkem se stal Jan Stoklásek. Po bekhendové kličce nedokázal zvednout puk nad brankařův beton. Klatovský Vondryska už musel dát. Branku však minul a tak bonusový bod připadl Milevsku.

Milevští hráči nepodali špatný výkon, ale to jak trestuhodně ztratili dvě dvoubranková vedení, je na pováženou. Hráči propadli v taktice, nedokázali ubránit svůj náskok, hru rozkouskovat, předvedli hrubé chyby a nechali se zbytečně vylučovat. To všechno Klatovy potrestaly. Na druhou stranu si Klatovy za střeleckou aktivitu a vyložené šance minimálně bod zaslouží.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Decsy 0 1 1 0 0
Lukáš Drda 1 1 2 0 0
Marcel Dvořák 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 1 1 2 0 0
Petr Hlinka 0 0 0 0 0
David Homolka 0 0 0 0 0
Petr Król 0 0 0 0 0
Aleš Nevolný 0 0 0 0 0
Tomáš Novotný 0 0 0 0 0
Pavel Procházka 1 0 1 0 0
Kevin Reiniš 0 0 0 0 0
Pavel Srdínko 0 0 0 0 0
Jan Stoklásek 1 2 3 0 0
Roman Štěrba 0 0 0 0 0
Michal Štych 0 0 0 0 0
Josef Urbanec 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 64 48 4 44 91,67 0 0
Jiří Škubal 1 1 0 1 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

5 : 4
(2:1, 1:1, 1:2 - 0:0 - 1:0)
Milevsko VS Klatovy
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 10. Stoklásek, 11. Urbanec (Decsy), 39. Drda (Hamerle, Stoklásek), 44. Hamerle (Drda, Stoklásek), 65. rozhodující nájezd Procházka - 14. Maxa (Vondryska, Němec), 37. Martinec (Uhlík), 54. Martinec (Maxa, Slavík), 55. Zeman (Němec, Martinec). Rozhodčí: Battěk - Marek, Rybáček . Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:49 (10:16, 11:14, 15:14 - 1:5). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

Sestavy

Milevsko

Pipek (od 64. Škubal) – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Novotný - Stoklásek, Reiniš, Hamerle - Nevolný, Drda Homolka - Król

Klatovy

Štelmach – Slavík, Farný, Zeman, Hucl, Blumentrit, Vilhelm, Škrak, Reiniger - Martinec, Topinka, Uhlík - Maxa, Vondryska, Čuban - Kodýtek, Pitel, Němec