logo

Jindřichův Hradec rozhodl na začátku prodloužení

Milevsko dvakrát v zápase vedlo, ale nakonec získalo jen bod. Domácí tým se v první části gólově prosadil po dvou využitých přesilovkách. Jindřichův Hradec vždy dokázal vyrovnat. Poprvé v první třetině, ale na úvodní přestávku šel i tak s jednogólovou ztrátou. Podruhé vyrovnal v prostředním dějství a znovu jít do vedení už Milevsku do konce zápasu nedovolil. Ve třetí periodě už branka nepadla, i když hostující tým jí byl několikrát velice blízko. Vše si vynahradil hned v první minutě prodloužení, ve které rozhodl o zisku bonusového bodu pro sebe.

18.01.2014 | Radek Kolín
 
 
28.kolo, sobota 18.1.2014
HC Milevsko 2010 - KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:3p (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Homolka (Štěrba), 19. Hamerle (Štych) - 15. Přibyl, 38. Jasanský (Tomšík, Pekárek), 61. Kocar (Jasečko). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška . Vyloučení: 4:3 navíc Pekárek (J.Hradec) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:43 (19:16, 12:14, 10:12 - 0:1) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
 
HC Milevsko 2010: Škubal – Srdínko, Marcel Dvořák, Štych, Bartůněk , Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Drda - Stoklásek, Hamerle, Novotný - Homolka, Reiniš, Fořt - Korous
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Bláha - Procházka, Kolařík, Štěpán, Jasečko, Pekárek, A. Dvořák, Popelka - Kocar, Voříšek, Marek Dvořák - Kotrla, Skokan, Mavrojanidis - Mazanec, Přibyl, Tomšík - Jasanský
 

Komentář k zápasu

K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky došlo ve 3. minutě, kdy Tomáš Novotný ranou zpoza levého kruhu vyzkoušel pozornost hostujícího brankaře Bláhy. První velká možnost se zrodila o minutu později na druhé straně, kde Jasečko vyslal dlouhým pasem za domácí obránce Mavrojanidise, který však nepřekonal milevského gólmana Jiřího Škubala. Další možnost měl hostující tým v 7. minutě, kdy se Procházka prokličkoval až k domácí brance, směroval puk k protější tyči, ale minul. Za minutu musel Jiří Škubal likvidovat další dvě hostující nebezpečné střely v krátkém sledu za sebou. Z mezikruží jej neprostřelil Mazanec a z prostoru za kruhy Tomšík. Pak mělo Milevsko úvodní přesilovou hru. V ní spoluhráči připravili dvě velmi dobré střelecké pozice pro Jana Stokláska. Nejprve jej našel před brankou přihrávkou od zadního mantinelu Josef Urbanec, Jan Stoklásek minul. Pak mu nabíjel za kruhy zpoza branky Jakub Hamerle, tentokrát úspěšně zasáhl Bláha. Druhá přesilovková formace už byla úspěšná. Roman Štěrba po modré vyjel od mantinelu na osu hřiště, vypálil a jeho střelu úspěšně před brankařem tečoval David Homolka. V 11. minutě vystřelil po buly Jan Stoklásek, Bláha vyrazil. Na opačném konci střílel z levého kruhu Voříšek, Jiří Škubal ramenem puk vyrazil. V protiakci Kevin Reiniš z hranice brankové čáry posunul puk Jiřímu Fořtovi, ten se natlačil až před branku, ale na brankaře nevyzrál. Ve 14. minutě si Jakub Hamerle na modré prohodil protihráče, ale z kruhů zamířil jen do tyče. A Vajgar trestal. Po vlastním vyhraném buly se hostující Přibyl dostal s pukem až před branku a zamířil pod horní tyč. Milevsko zařadilo vyšší rychlostní stupeň a snažilo se rychle získat vedení zpět. Po vhazování vystřelil Jan Stoklásek, Bláha lapačkou puk vyrazil. Josef Urbanec našel u tyčky volného Davida Decsy, ten se pokoušel překonat brankaře z těžkého úhlu, ale úspěšný nebyl. Přesto se Milevsko znovu převážení stavu ve svůj prospěch dočkalo. Pomohla mu k tomu jeho druhá přesilovka. Michal Štych od modré přihrál na brankovou čáru Jakubovi Hamerlemu, ten vyjel před branku, položil si brankaře a podél něj poslal puk do branky.

Do druhé části vstoupil Jindřichův Hradec o poznání aktivněji. Hned ve 2. minutě této části byl blízko vyrovnání. V nepřehledné situaci, kdy domácí hráči přestali hrát s tím, že rozhodčí odpíská jejich faul, nahodil Aleš Dvořák puk od mantinelu na branku a trefil tyč za sedícím Jiřím Škubalem. V následné přesilovce vyrazil milevský gólman střelu od modré přímo před hostujícího Skokana, jenž z dorážky přestřelil. Po skončení oslabení vedl další domácí útok po pravé straně Jakub Hamerle, od mantinelu poslal kotouč na kruhy, kde jej Tomáš Novotná z první napálil nad branku. Před polovinou utkání v hostující přesilovce vystřeli od modré Procházka, Jiří Škubal vyrazil před sebe, kde byl volný Kocar. Za pomoci Michla Štycha však dokázal vleže puk zastavit a udržet před brankovou čarou. V početní nevýhodě pak zaútočil Jakub Hamerle, předložil puk Stokláskovi, proti jehož střele si Bláha dobře vyjel a lapačkou jí zachytil. Nejaktivnější milevský střelec Jan Stoklásek pak znovu zkoušel své štěstí ranou z levého kruhu, Bláha ramenem vyrazil. V 37. minutě v končící hostující přesilovce přihrával zpoza branky před ní Kocar Voříškovi, jehož střelu z kruhu Jiří Škubal zastavil. V 38. minutě prošel přes domácí modrou Pekárek, milevský brankař vyrazil. Další akce podpořená hostujícím Pekárkem už gólem skončila. Pekárek poslal puk na branku, ten se zastavil v chumlu hráčů na kruhách, kde se nejlépe zorientoval Jasanský a bekhendem poslal puk přesně k tyči milevské branky. V posledních vteřinách hry této části najížděl ještě z leva na domácí branku Kotrla, ale brankaře Milevska překonat nedokázal.

Začátek třetí třetiny byl oboustranně opatrný. Oba týmy hrály s cílem hlavně neudělat chybu vzadu. Klidné vody rozčeřil znovu Jan Stoklásek, který poněkolikáté pálil z prostoru kruhů. Jindřichohradeckému Bláhovi dělaly jeho střely potíže, ale všechny je dokázal zastavit. V 48. minutě vedl milevský útok po pravé straně Josef Urbanec, přenechal puk do tandemu Tomáši Novotnému, Bláha jeho střelu skryl ve své výstroji. Pak střílel od modré Michal Štych a Tomáš Novotný tečoval jen do gólmana. Druhá polovina třetí třetiny patřila Jindřichovu Hradci, který byl několikrát blízko ke skórování. Jako např. v 53. minutě, kdy zastavil Jiří Škubal střelu Kocara. Puk se následně dostal do rohu, odkud přišla střílená přihrávka před branku. Tu se snažil zastavit Michal Štych, ale zasáhl tak nešťastně, že kotouč zpracoval pro před tyčkou číhajícího Voříška, před kterým byla zpolaodkrytá brána. Michal Štychu svojí chybu napravil, skokem se vrhnul do dráhy střely a zabránil hostujícímu hráči skórovat. V 55. minutě vypadl sražený puk z houfu hráčů za kruhy před Mavrojanidise, jenž popojel blíže k brance a trefil její brankovou konstrukci. V 58. minutě byl už podruhé v zápase vyloučen domácí obránce Pavel Srdínko za vyhození puku mimo plochu. V početní výhodě byl Jindřichův Hradec blízko k obratu. Jedna z přihrávek prošla podél k brankoviště k tyči, kde Marek Dvořák nedokázal nasměrovat puk do branky. V 59. minutě hostující obránce Procházka zastavil milevský pokus o vyhození puku z pásma na modré. Vystřelil a trefil před sebou stojícího Romana Štěrbu. Ten se skácel k ledu a zůstal ležet. Tím se otevřel pro Procházku prostor směrem k brance, kde u zadní tyče číhal Kocar. Dostal tam přihrávku a měl před sebou už jen prázdnou bránu. Trefil však její tyč. Utkání tak bylo po základní hrací době nerozhodnuto a muselo následovat prodloužení.

Prodloužení trvalo jen krátce. Přesně 46 vteřin. To Jasečko obkroužil útočné pásmo, přenechal puku na kruhu Kocarovi, který střelou k bližší tyči nad gólmanovo rameno zaskočil Jiřího Škubala. Hostující forvard tak napravil své předchozí zaváhání a rozhodl o zisku bonusového bodu pro Jindřichův Hradec.

Milevsko bylo o něco lepším týmem v první třetině, ve druhé měl naopak více ze hry Jindřichův Hradec. Třetí část byla vcelku vyrovnaná, ale více brankových příležitostí si vypracoval Vajgar. Hostující tým si tak zaslouženě odváží z Milevska vítězství. Při domácím týmu stálo několikrát štěstí a i díky tomu může být rádo alespoň za bod.

 
Sdílet
 
 

Statistiky zápasu

JménoGA+/-TM 
Urbanec Josef00-10 
Štych Michal01-20 
Štěrba Roman01-24 
Stoklásek Jan0000 
Srdínko Pavel0004 
Reiniš Kevin00-10 
Novotný Tomáš00-10 
Korous Václav0000 
Homolka David10-20 
Hlinka Petr00-10 
Hamerle Jakub10-20 
Fořt Jiří00-10 
Dvořák Marcel0000 
Drda Lukáš0000 
Decsy David0000 
Bartůněk Daniel00-10 
 

Související články

Preview

Reportáž

Fotogalerie

Vzájemné zápasy

MIL JHR
 
 
přát. | Jindřichův Hradec - Milevsko 3:1
přát. | Milevsko - Jindřichův Hradec 5:7
11.kolo | Jindřichův Hradec - Milevsko 6:2
28.kolo | Milevsko - Jindřichův Hradec 2:3p
 
 

Aktuálně na webu

Vítězství proti Krumlovu ukázalo sílu týmu.

Milevskému týmu pro zranění chybí deset hráčů základního kádru, přesto šli do utkání s cílem vyhrát i když odpolední zápas Hluboké byl již znám. Tým se nespoléhal na "pomoc" Radomyšle, ale svoji bojovností si účast v play-off zajistil jasnou výhrou nad druhým týmem tabulky. Milevsko výhrou bylo jediným týmem který Krumlovu vzal všech 6 bodů.

 
 

Narozeniny

 1. Marek Dušek 4.2. - (10 let)
 2. Jaroslav Havran 9.2. - (32 let)
 3. Martin Vlk 11.2. - (15 let)
 4. Prokop Šimánek 13.2. - (11 let)
 5. Dominik Duchač 15.2. - (11 let)
 6. Stanislav Barda 18.2. - (11 let)
 7. Alexandr Vaniš 19.2. - (12 let)
 8. Milan Čunát 20.2. - (30 let)
 9. Dominik Fábera 23.2. - (14 let)
 10. Adéla Kolihová 26.2. - (11 let)
 11. Tomáš Staněk 28.2. - (11 let)

 

 

Partneři klubu

Aktuality

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

(16.10.2019 - 20:41) - Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.

Den státního smutku

(09.10.2019 - 16:34) - Vedení Českého hokeje dalo na vědomí, že ve dnech veřejného rozloučení s Karlem Gottem v pátek 11. října a státního smutku v sobotru 12. října se konají zápasy všech soutěží podle původního rozpisu, tedy beze změny. Případné uctění památky zesnulého zpěváka zůstává na rozhodnutí pořádajícího klubu

Michal Štych trenérem

(01.10.2019 - 20:47) - Vedení HC Milevsko 2010 po neúspěšném startu A týmu do nového ročníku soutěže v pondělí přeobsadilo post trenéra týmu. Po dohodě vedení a trenérů byl hlavním trenérem jmenován dlouholetý kapitán HC Milevsko 2010 Michal Štych. Michal Štych se ujal vedení týmu hned na pondělním tréninku.
 
 
 
Copyright © 2020 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál