Veselí nad Lužnicí
17:00
2. 2. 2013

Jednoznačná výhra Kobry

Kobra dokázala porazit Milevsko poprvé v základní části, ale o to bylo její vítězství jednoznačnější. Základ své výhry položila hned v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Ve druhé části se Kobře dařilo ještě více, když odskočila až na rozdíl 8:1. Poslední část se už jen dohrála, přičemž skóre se nezměnilo. V brance Milevska došlo ke dvojnásobnému střídání brankařů.

Kobra byla hned od začátku zápasu aktivnějším týmem. Na konci 1. minuty vystřelil z pravého kruhu Bárta, Václav Pipek v hostující brance vytěsnil puk mimo ni. Ve 4. minutě vedl domácí útok opět Bárta, tentokrát zleva, ale Václav Pipek si opět s jeho pokusem poradil. Pak ještě tečoval domácí Kocman sám před brankařem nad branku. Poprvé se skóre měnilo v 9. minutě, kdy mělo Milevsko svoji první přesilovku. Z gólu se však radovala Kobra a byl u toho opět agilní Bárta. Toho nastřelil od modré Michal Štych a puk se od něj se odrazil hluboko do pole. Václav Pipek nejprve proti odraženému puku vyjel, ale pak si svůj úmysl rozmyslel a začal se vracet. Nedokázal však zaujmout standardní brankařské postavení, Bárta jej oklamal kličkou a pohodlně zasunul puk do branky. V pokračující přesilové hře zaútočil po levé straně Josef Urbanec, vystřelil z kruhu, ale domácí brankař Fikrt dokázal puk zastavit. Ve 14. minutě měla početní výhodu Kobra, když zůstal mezi kruhy volný Kocman, Václava Pipka neprostřelil. Po skončení přesilovky však stejný hráč nabil zpoza branky na kruhy Jakešovi, jenž se trefil pod horní tyč. V poslední minutě si stejná dvojice role vyměnila. Od zadního mantinelu přihrával Jakeš a u tyčky zakončoval Kocman, milevský brankař jeho střelu chytil. V samém závěru ještě Kobra stihla přidat 3. gól. Bárta vyhrál vhazování pro Žáčka, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu do gólmanovy brusle, od které zapadla do branky. Stalo se tak pouhých 5 vteřin před koncem úvodní části.

Do druhé třetiny nastoupil do milevské branky Lukáš Knap, ale nevydržel v ní celých 20 minut. Po 20 vteřinách hry zůstal mezi kruhy zcela nepokrytý Kocman, jeho střela byla na poslední chvíli zablokována. Za 2 minuty se však už domácí tým prosadil. Znovu tomu předcházela přihrávka zpoza branky, kterou adresoval tentokrát Palaščák a Kouřil se trefil z kruhu k protější tyči. Pak prověřil brankařovu pozornost z pravého kruhu Žáček, Lukáš Knap puk zastavil. Na druhé straně Petr Król našel z rohu mezi kruhy Ladislava Pauleho, Fikrt jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou Lukáše Drdy. V další akci si Milevsko už připsalo gólový úspěch, bohužel jediný. Josef Urbanec ve středním pásmu prodloužil puk do jízdy novicovi v milevském dresu Lukáši Drdovi, ten se prohnal kolem obránce a s přehledem zakončil pod horní tyč domácí branky. Milevsko gól povzbudil a začalo se dostávat i do dalších příležitostí. Jan Sýbek poslal do úniku Josefa Urbance, ten však Fikrta neprostřelil. Pak vedl Jan Sýbek útok z levé strany, vystřelil na branku, před kterou tečoval Jiří Fořt nad. Od modré pálil Michal Klíma, k teči se dostal Ladislav Paule, Fikrt včas zasáhl. V polovině zápasu vystřelil zpoza obránce Jan Sýbek, brankařem vyražený puk dorážející Jakub Hamerle do branky nedostal. Kobra milevské možnosti zdárně přežila a sama hned vzápětí udělila hostům lekci z produktivity. Střelu Slaniny Lukáš Knap neudržel a Kocman snadno dorazil puk do branky. Ani další příležitost Milevsku nevyšla. Milan Čunát se dostal do přečíslení 2 na 1 s Jiřím Fořtem, který se však nenabídl do vhodné střelecké pozice a střelu Milana Čunáta z levého kruhu Fikrt vyrazil. Kobra byla v zakončení výrazně úspěšnější. V 35. minutě se domácí Eis natlačil přes Michala Klímu před brankaře a překonal jej. Za minutu se vřítil do útočného pásma zprava Josef Urbanec, vypálil z kruhu a domácí gólman nechal vyniknout svoji lapačku. Na opačném konci najížděl na Lukáše Knapa domácí Jakeš, milevský gólman vyšel ze souboje úspěšně. V 37. minutě snadno prošel mezi obránci Bárta a prostřelil Lukáše Knapa. Za minutu opět snadno obešel hostujícího obránce Kouřil a zamířil bekhendem k tyči. Po tomto gólu Lukáš Knap místo v brance opustil a vrátil se do ní Václav Pipek.

Poslední třetina už se dohrávala jen s povinnosti. Kobra měla nahráno, Milevsko už nedokázalo s výsledkem nic udělat. Za zaznamenání stojí pouze tři situace. V 44. minutě se prohnal kolem Pavla Srdínka Slanina, Václava Pipka neprostřelil. V 53. minutě zaútočil podél levého mantinelu Josef Urbanec, poslal puk za kruhy, odkud Jakub Hamerle Fikrta neprostřelil. V 55. minutě pálil z pravého kruhu Kocman, Václav Pipek lapačkou vytečoval puk nad branku.

Kobra byla v zápase po všech stránkách lepší a výsledek tomu odpovídá. Utkání nevyšlo milevským brankařům, obrana svojí konzistencí připomínala ementál, nedůrazný útok se dokázal prosadit pouze jednou.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 9. Bárta, 14. Jakeš (Kocman, Slanina), 20. Žáček (Bárta), 22. Kouřil (Palaščák, Verbík J.), 31. Kocman (Slanina, Ton), 35. Eis (Bárta, Žáček), 37. Bárta (Žáček, Eis), 38. Kouřil (Strnad, Palaščák) - 25. Drda (Urbanec). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:26 (12:6, 15:12, 14:8). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.