logo

Jeden gól na body nestačí

Klášterec se v utkání prosadil jednou v každé z třetin, zatímco Milevsko skórovalo pouze jedinkrát. Úvodní domácí tlak Klášterec přežil bez úhony. Pak měl výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou sice nevyužil, ale v jejím klasickém pokračování vstřelil úvodní gól zápasu. Druhou branku přidal hostující tým po polovině. Milevsko ke konci prostřední části snížilo ve dvojnásobné početní výhodě. Ale to bylo z jeho strany vše. Klášterec v posledním dějství přidal ještě gólovou pojistku a odváží si z Milevska tři body.

09.11.2013 | Radek Kolín
 
 
14.kolo, sobota 9.11.2013
HC Milevsko 2010 - HC Klášterec
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Urbanec (Hamerle, Procházka) - 18. Štrach (Toman), 33. Pešutka (Štrach), 47. Freiberg (Vrána) . Rozhodčí: Sýkora - Černý, Vavruška . Vyloučení: 6:7 navíc Fišera, Štěrba, Procházka (Milevsko) a Loučka, Kuncl, Diviš (Klášterec) všichni 5 + OK . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:36 (10:13, 14:11, 12:12) . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
 
HC Milevsko 2010: Pipek – Procházka, Srdínko, Štěrba, Janásek, Fišera, Hlinka – Homolka, Sýbek, Fořt - Urbanec, Decsy, Hamerle - Król, Horváth, Novotný - Reiniš, Sumerauer, , Záhora - Drda
HC Klášterec: Kaššák – Loučka, Kuncl, Mašek, Koblitz, Štrach, Drobný - Matějka, Freiberg, Řepík - Žižka, Jáchym, Bečvář - Neuman, Peštuka,Vrána - Schönauer, Toman, Diviš
 

Komentář k zápasu

Milevsko začalo utkání náporem. Už ve 39 vteřině nebezpečně vystřelil z levého kruhu Jakub Hamerle, ale hostující brankař Kaššák hned při svém prvním zákroku ukázal, že bude oporou. Hra se nadále převážně odbývala v hostujícím pásmu, ale další šance nepřicházely a to ani v úvodní domácí přesilovce. Až v 7. minutě se po levé straně prohnal Martin Záhora, Kaššák se roztáhl v brankovišti a prostor u bližší tyče, kam se domácí útočník snažil zakončit, utěsnil betonem. Pak měl svoji první přesilovku i Klášterec, ale ani ta vážnější ohrožení branky nepřinesla. Ve 14. minutě se rychlou střelou z kruhu prezentoval Josef Urbanec, Kaššák hranou betonu puk vyrazil. Klášterec pak měl další přesilovku a po velmi sporném vyhození Tomáše Novotného mimo hrací plochu, dostal hostující celek dokonce dvojnásobnou početní výhodu. O “přehledu“ rozhodčích svědčí i to, že na trestnou lavici nakonec putoval Kevin Reiniš, jenž v inkriminovaný moment na ledě vůbec nebyl. Klášterec v přesilovce 5 proti 3 zahrozil hlavně ve dvou momentech. Ránu Štracha srazil před brankou operující Roman Štěrba a na kruhu osamocený Vrána branku těsně minul. Milevsko se ve třech ubránilo, avšak v klasickém pokračování přesilovky už se Klášterec prosadil. Štrach napálil puk od modré a ten odrazem od horní tyče zapadl do branky. Hru Milevska úvodní inkasovaný gól poznamenal. Jakoby domácí tým, do té doby většinou mající převahu, najednou nevěděl co hrát. Do konce úvodní části tak vyprodukoval už jen jednu možnost, když se Josef Urbanec natlačil zleva před obránce a jeho bekhendové zakončení dokázal Kaššák vyrazit.

I druhou třetinu zahájilo Milevsko tlakem. Jeho střely však nedokázaly branku ohrozit. To Klášterec byl při svých útočných výpadech o poznání nebezpečnější. Jako když se Vrána prohnal kolem Pavla Srdínka, branku však netrefil. Milevský nápor zastavilo až vyloučení. Klášterecký Vrána se v přesilovce dostal s pukem až před Václava Pipka v domácí brance, ale vyzrát na něj nedokázal. Milevsko se pak v oslabení dostalo do velké šance. Josef Urbanec vypíchl puk ve vlastním pásmu, poslal jej za obranu Martinu Záhorovi, jenž však svůj nájezd na brankaře v branku neproměnil. Následovala další hostující početní výhoda, ale do příležitostí se dostávalo v oslabení hrající Milevsko. Martin Záhora unikl po pravé straně, u protější tyčky našel dojíždějícího Josefa Urbance, který ale zblízka Kaššáka neprostřelil. Pak se prodíral v oslabení mezi obránci Tomáš Novotný, byl evidentně faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. I Klášterec se dostal do šance při soupeřově početní výhodě, a těsně po jejím skončení přidal druhý gól. Ač v početní nevýhodě pustili se hráči Klášterce do přečíslení. To zakončil z druhé vlny Štrach, ale branku minul. Mezitím naskočil vyloučený klášterecký hráč do hry. Puk se po střele Štracha odrazil od zadního mantinelu před branku, trefil Václava Pipka do zad a zůstal ležet za ním. Největší pohotovost prokázal hostující Pešutka a dorazil puk do branky. Milevsko mělo za úkol dotáhnout dvou brankovou ztrátu. Jiří Fořt málem zaskočil hostujícího gólmana střelou od mantinelu, Kaššák vyrazil, ani nevěděl jak. Na druhé straně zakončoval hostující přečíslení Neuman zpoza kruží, Václav Pipek puk zastavil. I Milevsko dostalo možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku. V té Pavel Procházka našel na modré najetého Tomáše Novotného, který postupoval sám proti brankaři, ale překonat jej nedokázal. Rána Romana Štěrby zpoza kruhu skončila vedle branky. Pak však Jakub Hamerle poslal přesný pas od jedné tyčky k druhé na Josefa Urbance, který pohodlně trefil odkrytou bránu.

Třetí třetina přinesla vzruch na obou stranách hned na začátku. Po 35 vteřinách hry se David Homolka uvolnil na kruhu, branku netrefil. Z protiakce postupoval na milevskou branku zleva Řepík, Václav Pipek jej u tyčky vychytal. Pak měl Klášterec přesilovku, když znovu nebezpečně vystřelil od modré Štrach, milevský gólman tentokrát zasáhl lapačkou. Poté mělo pro změnu početní výhodu Milevsko, když Josef Urbanec zpoza kruhu mířil nad branku. Blízko vyrovnání bylo Milevsko v 46. minutě, kdy se Martin Záhora prokličkoval přes dva protihráče., od zadního mantinelu nabil na kruhy Davidu Homolkovi, jehož střelu Kaššák ramenem vytěsnil mimo branku. Za neproměněné šance přišel trest. Freiberg unikl domácí obraně po pravé straně, na kruhu si před bránícím Petrem Janáskem puk zasekl a poslal jej střelou zpoza obránce pod brankařovým betonem do branky. Pak se proti pravidlům provinil hostující brankař Kaššák. V milevské přesilovce nahazoval od modré Jan Fišera, David Decsy tečoval do protipohybu brankaře, ale trefil jen jeho na ledě položený beton. Už při plném počtu hráčů na ledě nezafungovala ani obdobná spolupráce mezi nahazujícím Pavlem Procházkou a tečujícím Jakubem Hamerlem. V 53. minutě vyjel zpoza branky k tyči Petr Król, Kaššáka nepřekvapil. S blížícím se závěrem Klášterec ještě pečlivěji bránil a Milevsko se jen těžko prosazovalo. Pomohl mu až nesmyslně zbytečný útočný faul hostujícího Diviše 3,5 minuty před koncem. Milevsko přesilovku podpořilo ještě odvoláním brankaře, ale gól to nepřineslo. I po návratu vyloučeného protihráče Milevsko pokračovalo v power-play. Drželo se v pásmu, puk se motal kolem brankoviště, ale nikdo z domácích jej do branky nedostal. V samém závěru se k nebezpečné dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Tomáš Novotný, Kaššák i tentokrát dokázal odolat. Po tomto závaru se před hostující brankou strhla bitka, do které se na každé straně zapojili tři hráči. Milevská trojice ve složení Jan Fišera, Roman Štěrba a Pavel Procházka své soupeře v souboji jasně deklasovala a nekompromisně poslala své soky k ledu. Všichni zúčastnění obdrželi trest 5 minut plus do konce utkání.

Stejně jako v minulém kole v Sokolově se Milevsko gólově prosadilo pouze jedinkrát a to v hokeji většinou na body nestačí. Potvrdilo se to i v duelu s Kláštercem. Ten se, stejně jako Sokolov, trefil třikrát. Utkání by herně i střelecky vyrovnané, i když se Milevsko připravilo daleko více gólových šancí. V čem Klášterec Milevsko předčil, byla koncovka. A díky tomu zvítězil.

 
Sdílet
 
 

Statistiky zápasu

JménoGA+/-TM 
Záhora Martin0000 
Urbanec Josef10-20 
Štěrba Roman00-227 
Sýbek Jan0000 
Sumerauer Lukáš0000 
Srdínko Pavel0000 
Reiniš Kevin0000 
Procházka Pavel01025 
Novotný Tomáš0002 
Król Petr0000 
Janásek Petr00-10 
Horváth Ondřej0000 
Homolka David0002 
Hlinka Petr0000 
Hamerle Jakub01-20 
Fořt Jiří0000 
Fišera Jan00-131 
Drda Lukáš0000 
Decsy David00-20 
 

Související články

Preview

Reportáž

Vzájemné zápasy

MIL KNO
 
 
14.kolo | Milevsko - Klášterec 1:3
31.kolo | Klášterec - Milevsko 2:1
 
 

Aktuálně na webu

Vítězství proti Krumlovu ukázalo sílu týmu.

Milevskému týmu pro zranění chybí deset hráčů základního kádru, přesto šli do utkání s cílem vyhrát i když odpolední zápas Hluboké byl již znám. Tým se nespoléhal na "pomoc" Radomyšle, ale svoji bojovností si účast v play-off zajistil jasnou výhrou nad druhým týmem tabulky. Milevsko výhrou bylo jediným týmem který Krumlovu vzal všech 6 bodů.

 
 

Narozeniny

 1. Marek Dušek 4.2. - (10 let)
 2. Jaroslav Havran 9.2. - (32 let)
 3. Martin Vlk 11.2. - (15 let)
 4. Prokop Šimánek 13.2. - (11 let)
 5. Dominik Duchač 15.2. - (11 let)
 6. Stanislav Barda 18.2. - (11 let)
 7. Alexandr Vaniš 19.2. - (12 let)
 8. Milan Čunát 20.2. - (30 let)
 9. Dominik Fábera 23.2. - (14 let)
 10. Adéla Kolihová 26.2. - (11 let)
 11. Tomáš Staněk 28.2. - (11 let)

 

 

Partneři klubu

Aktuality

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

(16.10.2019 - 20:41) - Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.

Den státního smutku

(09.10.2019 - 16:34) - Vedení Českého hokeje dalo na vědomí, že ve dnech veřejného rozloučení s Karlem Gottem v pátek 11. října a státního smutku v sobotru 12. října se konají zápasy všech soutěží podle původního rozpisu, tedy beze změny. Případné uctění památky zesnulého zpěváka zůstává na rozhodnutí pořádajícího klubu

Michal Štych trenérem

(01.10.2019 - 20:47) - Vedení HC Milevsko 2010 po neúspěšném startu A týmu do nového ročníku soutěže v pondělí přeobsadilo post trenéra týmu. Po dohodě vedení a trenérů byl hlavním trenérem jmenován dlouholetý kapitán HC Milevsko 2010 Michal Štych. Michal Štych se ujal vedení týmu hned na pondělním tréninku.
 
 
 
Copyright © 2020 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál