Veselí nad Lužnicí
17:00
17. 10. 2012

Jeden gól na Jablonec nestačil

Milevsko dokázalo v zápase pokořit výborného jabloneckého brankaře Nedvídka jen jedinkrát a to na bodový zisk nestačilo. Domácí tým doplatil na střeleckou nemohoucnost, protože jinak byl v zápase lepším týmem. Po bezbrankové první třetině se Jablonec v prostřední části prosadil dvakrát. Dvougólový náskok udržel Jablonec přes řadu domácích šancí až do 56. minuty, kdy inkasoval v oslabení. Milevsko dohrávalo zápas v početní výhodě, ale vyrovnat se mu už nepovedlo.

Oba celky vstoupily do utkání bez respektu. Šancí se příliš na začátku neurodilo, ale hra měla spád a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. První vážnější možnost měl jablonecký Kinkor, který přebruslil Michala Klímu, ale kotouč do branky nedostal. Za Milevsko se do dobré střelecké pozice dostal Marcel Dvořák, avšak jeho střelu zpoza kruhů hostující gólman Nedvídek vyrazil. Na druhé straně z prostoru kruhů netrefil branku Kadeřábek. V 9. minutě unikl po levé straně Ivan Radosta, před brankou našel Jana Sýbka, jehož střelu Nedvídek zastavil. Stejně si vedl hostující brankař i proti střele Michala Klímy z levého kruhu. V 12. minutě dostal Jakub Hamerle přihrávku na kruh, Nedvídek opět úspěšně zasáhl. Pak Jakub Bernad vyslal do útoku podél levého mantinelu Jana Sýbka, Nedvídek si s jeho bekhendovým zakončením poradil. V 17. minutě mělo Milevsko přesilovou hru, ale možnost Jablonec. V přečíslení 2 na 1 střílel Petrmichl, Lukáš Knap v domácí brance kotouč zastavil. Po skončení oslabení střílel po spoluhráčově vyhraném vhazování Kadeřábek, pozorný Lukáš Knap se překvapit nenechal. V 19. minutě po rychlém brejku předložil Pavel Procházka puk před branku Lukáši Sumerauerovi, Nedvídek proti jeho usměrnění vytrčil svůj beton.

Do 3. minuty prostřední třetiny se na ledě nic závažného nestalo. Pak však přišly hektické okamžiky na obou stranách a také jablonecké vedení. Sám na hostující branku najížděl Jakub Bernad, Nedvídek vyrazil. Z protiútoku se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, Kedršt zůstal sám před brankařem, ale gól z toho nebyl. Z protiakce našel Ivan Radosta za obránci najetého Libora Nikodéma. Ten v nájezdu dokázal hostující brankaře prostřelit, ale puk zastavila tyčky hostující branky. Hra se znovu přenesla na druhou stranu, kde nahození Červeného od modré zblízka protečoval do branky Kinkor. V 27. minutě se v přečíslení ocitla dvojice Jakub Hamerle Jan Sýbek. Svoji akci však nevyřešila ideálně a Jan Sýbek už nedokázal kotouč zasáhnout. Následovala jablonecká početní výhoda. U tyčky v ní nebezpečně dorážel Kedršt , Lukáš Knap včas zasáhl. V oslabení se do šance dostalo i Milevsko. Lukáš Sumerauer uvolnil na pravém kruhu Josefa Urbance, Nedvídek jeho střelu vyrazil. V 32. minutě šel Jablonec do dvoubrankového vedení. Po vyhraném vhazování, nahození od modré a sérii odrazů se puk dostal před brankou k volnému Tondrovi, který už neměl problém trefit odkrytou klec. Milevsko se po druhém obdrženém gólu ocitlo na chvíli v útlumu, ale o to větší následoval tlak. Jiří Fořt v nájezdu 1 na 1 dvakrát ohrozil hostující branku, Nedvídek v obou případech střelu vyrazil. Stejně si hostující gólman vedl i proti střele Ivana Radosty z mezikruží, střele Jakuba Bernada po buly a dalšímu zakončení z prostoru kruhů od Ivana Radosty. V této šanci Nedvídek navíc zastavil i následnou dorážku Milana Čunáta. Závěr třetiny byl ve znamení obrovského milevského náporu, avšak hostující tým stále odolával.

Obdobný obraz hry byl i na začátku posledního dějství. Hrála se odbývala převážně v hostujícím pásmu. Brankař Nedvídek však s přehledem likvidoval jednu střelu za druhou. Jakub Hamerle zpoza obránce branku těsně minul. Jakub Bernad po výjezdu od zadního mantinelu puk do branky neprotlačil. Stejný hráč se pak ocitl úplně sám před hostujícím brankařem, ale branku přestřelil. V 47. minutě přišlo nebezpečí i na druhé straně, ale střelu Kinkora z mezikruží Lukáš Knap vyrazil. Z protiútoku se po střele Jana Sýbka dostal k dorážce před brankařem Michal Klíma, Nedvídek vyrazil. V 53. minutě po vyjetí zpoza branky se snažil najít skulinu mezi brankařovým tělem a tyčkou Kedršt, Lukáš Knap prostor utěsnil. Za minutu se Jiří Fořt vyměnil puk s Janem Sýbkem, Nedvídek nadvakrát jeho střelu z kruhů pokryl. V 55. minutě Josef Urbanec přebruslil obránce, ale z pravého kruhu Nedvídka neprostřelil. 5 minut před konce byl vyloučen jablonecký Brokeš na 5 minut + osobní trest dokonce zápasu. Milevsko tak dostalo možnost dohrát základní hrací dobu v početní výhodě. Tu hned bleskově využilo, když tečovaná střela Michala Klímy od modré skončila pod horní tyčkou branky. Zbytek přesilové hry však Milevsko nezvládlo. Nemohlo se usadit v soupeřově pásmu a tak si vypracovalo jen jedinou možnost, když střelu Michala Klímy neúspěšně dorážel David Cifreund. Největší možnost tak paradoxně nabídl brankař Nedvídek, když jeho nepřesnou rozehrávku zachytil Jakub Hamerle, ale cestě puku do opuštěné branky zabránil obětavým lehnutím jeden z hostujících hráčů. V samém závěru podpořilo Milevsko svojí přesilovku ještě hrou bez brankaře, ale kýžený vyrovnávací gól nepřišel.

Milevsko podalo v zápase dobrý výkon. Bylo po většinu lepším týmem, vytvořilo si mnohem více gólových příležitostí. Nic z toho však nepřineslo tolik očekávaný bodový zisk. Domácí tým selhal v zakončení. Jablonec se prosadil pouze dvakrát, ale i to mu na úkor jednogólového Milevska přineslo plný bodový zisk.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 56. Klíma (Hamerle) - 24. Kinkor (Červený), 32. Tondr (Bříška, Šulc). Rozhodčí: Sýkora - D.Štětina, J.Štětina . Vyloučení: 3:2 navíc Brokeš (Jablonec) 5 minut a do konce otkání . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 38:35 (12:10, 14:14, 12:11). Průběh utkání: 0:2, 1:2.