Jablonec rozhodl v polovině zápasu

Milevsko mělo dobrý vstup do zápasu. Využilo svoji první přesilovku a následně se dostalo do dalších velkých šancí. Využít je však nedokázalo a tak následoval trest. Jablonec rovněž v početní výhodě vyrovnal a kolem poloviny zápasu nastřílel Milevsku během čtyř minut čtyři góly. Milevsko sice na vedoucí hostující gól našlo v oslabení odpověď, ale ještě v téže jablonecké přesilovce inkasovalo a pak v rychlém sledu z brejkových situací ještě dvakrát. Ke konci prostřední části Milevsko ještě snížilo, ale Jablonec si výhru vzít nenechal a v poslední třetině jí dalšími dvěma góly pojistil.

02.11.2013 | Radek Kolín

12.kolo, sobota 2.11.2013
HC Milevsko 2010 - HC Vlci Jablonec n. N.
3:7 (1:1, 2:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Fořt (Srdínko, Procházka), 30. Korous (Janásek), 39. Urbanec (Hamerle, Štěrba) - 16. Nevyhoštěný (Liška, Miškovský), 28. Bříška (Šulc, Tondr), 30. Nevyhoštěný (Mulač), 31. Šulc (Bříška, Tondr), 32. Miškovský (Mrkvička, Liška), 49. Tondr (Bříška), 59. Frk (Brokeš). Rozhodčí: Šmíd - Rubáš, Dančišin. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:47 (18:15, 8:20, 14:12). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:7.

HC Milevsko 2010: Pipek (od 32. Škubal) – Štěrba, Čunát, Srdínko, Procházka, Dvořák, Hlinka, od 21. Janásek, od 32. Drda, – Urbanec, Novotný, Hamerle - Fořt, Sýbek, Homolka - Król, Korous, Záhora - od 32. Decsy, Vejchoda, Sumerauer
HC Vlci Jablonec n. N.: Jelínek – Mrkvička, Bittner, Zeman, Abraham, Petrmichl, Pilař - Miškovský, Liška, Nevyhoštěný - Frk, Brokeš, Mulač - Tondr, Bříška, Šulc

Milevsku se povedl začátek utkání. Na konci 2. minuty byl vyloučen hostující Liška a domácí tým se v úvodní početní výhodě ujal vedení. Pavel Srdinko vystřelil od modré a Jiří Fořt protečoval puk pod horní tyč. Další velká domácí možnost přišla v 5. minutě. Jakub Hamerle udržel puk na modré, odkud jej poslal do rohu Tomáši Novotnému, jenž přihrál před branku, kde byl osamocený Josef Urbanec, ale hostujícího brankaře Jelínka prostřelit nedokázal. Pak se domácí dostali do přečíslení 2 na 1. David Homolka poslal puk mezi kruhy Janu Sýbkovi, který se pokusil překonat brankaře kličkou do bekhendu, avšak ten mu jeho úmysl překazil. V 9. minutě mělo Milevsko další početní výhodu a Jiří Fořt znovu nebyl daleko gólu. Tentokrát tečoval nahození Pavla Procházky, ale puk branku minul. Další útok vedl Martin Záhora po pravé straně, vrátil puk za sebe Petru Królovi, jehož střelu z kruhu Jelínek vyrazil. Pak Josef Urbanec v útočném pásmu zachytil hostující rozehrávku, ale sám před brankařem neproměnil. Do té doby neškodnému Jablonci pomohla přesilovka. Liška dostal přihrávku mezi obránce, chytře prohodil kotouč na levý kruh, odkud Nevyhoštěný zamířil přesně. Domácí aktivita po inkasovaném gólu odpadla, hosté nadále posílali puky na bránu z bezpečné vzdálenosti a tak do konce první třetiny byla k vidění už jen jediná vážnější akce, když v 18. minutě střelu Davida Homolky z levého kruhu Jelínek vyrazil špičkou betonu.

Na úvod druhé třetiny se dohrávala hostující přesilovka. Milevsko jí ubránilo a hned po ní mohlo udeřit. Marcel Dvořák naskočil z trestné lavice za obranu na pas Petra Hlinky, ale v samostatném úniku Jelínka neprostřelil. Pak mělo Milevsko štěstí. Brankař Václav Pipek vyjel z branky proti blížícímu se kotouči, ale rozehrál jej přímo na hůl Bříšky. Ten okamžitě zamířil na branku, kde však zaskočil za gólmana Jiří Fořt a střelu zablokoval. Jablonci první přestávka evidentně pomohla a od druhé části začal předvádět úplně jiný hokej. Milevská obrana tak často nevěděla kam dříve skočit. Zleva se natlačil na branku Nevyhoštěný, ale trefil jen boční síť. Po pasu z rohu zakončoval před brankou Tondr, Václav Pipek vyrazil. V 28. minutě měl Jablonec další přesilovku a využil jí k získání vedení. Přihrávka Šulce propadla za pomoci teče domácího hráče na pravý kruh k Bříškovi, který příklepem zamířil nekompromisně do branky. Za minutu měl Jablonec další početní výhodu, ale nejprve se ve vlastním oslabení prosadilo Milevsko. Vyhození Petra Janáska o mantinel zachytil ve středním pásmu Václav Korous, zprava pronikl do útočné třetiny a poslal puk k protější tyči. Z vyrovnání se však Milevsko neradovalo dlouho. Jablonec totiž ještě přesilovku dokázal využít. Mulač nahazoval od modré a Nevyhoštěný tečí poslal svůj tým znovu do vedení. A další góly následovaly vzápětí. Milevští se vrhli do útoku, ale totálně zapomínali na obranu. Samostatný únik ještě nevyužil Mulač, když mu Václav Pipek jeho střelu vyrazil. Pak však v nájezdu 2 na 1 Bříška ideálně načasoval přihrávku na Šulce, který se trefil pod horní tyč. Za necelou minutu si počkal na další přihrávku za domácí obranu Miškovský a měl tak dostatek prostoru a času k provedení forhendové kličky. Po tomto gólu opustil domácí brankoviště Václav Pipek a nahradil jej Jiří Škubal. Ten musel zanedlouho čelit útočnému ataku zprava od Frka, jehož střelu z kruhu zastavil. V 37. minutě zůstal po vhazování mezi kruhy osamocený Liška, ale branku přestřelil. Milevsku se ke konci třetiny podařilo vstřelit kontaktní gól. V přesilovce Jakub Hamerle objel branku a našel u druhé tyče Josefa Urbance, jenž měl před sebou už jen odkrytou bránu. V samém závěru pak ještě tečoval střelu Romana Štěrby hostující Petrmichl těsně nad vlastní branku.

Poslední třetinu začalo Milevsko aktivně. Vytvářelo si tlak v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se nedostávalo. To jablonecké protiútoky byly výrazně nebezpečnější. V 45. minutě prošel mezi obránci Šulc, na levém kruhu našel Frka, který přestřelil. Při hře 4 proti 4 se do přečíslení dostal Jablonec, Jiří Škubal se rychle přemístil a zakončujícího Nevyhoštěného u tyčky vychytal. Stejně si vedl domácí gólman proti Brokešovi, který z buly zamířil rovnou na branku. V 49. minutě se prokličkoval do pásma podél pravého mantinelu Bříška, vymanil se i z obklíčení domácí hráčů v rohu a předložil puk na protější kruh, kde zcela volný Tondr prostřelil ranou z první brankaře. V 51. minutě našel Martin Záhora od zadního mantinelu u tyčky Petra Króla, jenž však Jelínka nepřekonal. Poslední gól zápasu padl v 59. minutě, kdy domácí hráči po vyhraném vhazování v útočném pásmu ztratili puk na modré, Frk dostal přihrávku do úniku, položil si brankaře a zakončením pod rukou umístil puk do branky. V poslední minutě se ještě pokusil překvapit hostujícího gólmana David Homolka, ale ten jeho střelu vyrazil.

Milevsko bohužel nedokázalo využít svého dobrého vstupu do zápasu, ani více potrestat hostující ospalý výkon v první třetině, kdy mohlo zápas rozhodnout. V dalším průběhu už se Jablonec rozjel. Trestal milevská vyloučení a z rychlých protiútoků vyškolil naivní domácí defenzivu. Jablonečtí domácím hráčům ukázali jak využívat nabídnuté možnosti. Milevský tým nevybředl z výkonů v posledních zápasech a opětovně doplatil na ohromné chyby a neproměňování příležitostí.