Veselí nad Lužnicí
17:00
20. 10. 2012

I ze Sokolova bez bodu

V souboji dvou celků čekajících delší dobu na vítězství se radoval domácí Sokolov. Milevsko se sice ujalo v zápase vedení ze svojí první střely na branku, ale domácí tým ještě do poloviny úvodní třetiny vyrovnal. Rozdílový gól vstřelil Sokolov těsně před koncem druhé části v přesilové hře. Milevsku se vyrovnat nepodařilo a navíc v závěru zápasu do otevřené obrany ještě dvakrát inkasovalo.

Sokolov začal utkání náporem. Usadil se v hostujícím pásmu a v první vážnější šanci trefil Sopr po vhazování boční konstrukci. Milevsko se poprvé dostalo na soupeřovu polovinu až na začátku 3. minuty a hned z toho byl gól. Petr Król vystřelil zpoza obránce a puk po lehkém odrazu od tyče zapadl do domácí branky. Vyrovnat mohli domácí hned za minutu, kde před brankou nebezpečně dorážel Vrtek, Václav Pipek puk vyrazil. Srovnáno bylo v 9. minutě. Gólu předcházela chyba rozhodčích, kteří přehlédli, že při domácím vyhození puku z vlastní třetiny zasáhl vlastní hráčskou lavici. Sokolov se díky tomu protlačil do útočného pásma, kde se po sérii odrazů dostal puk na modrou, odkud jej napálil Formánek. Jeho střela byla sražena na kruh k Vrtkovi, jenž jej poslal do odkryté brány. Milevsko mohlo jít znovu do vedení, když Libor Nikodém prostrčil za obránce puk Petru Królovi, který byl sám proti brankaři Sokolova Pavlu Jakubalovi, ale překonat jej podruhé nedokázal a následná dorážka Radka Volfa skončila vedle branky. Velkou možnost pak měl Sokolov, když Sopr dostal před branku přihrávku od zadního mantinelu, avšak Václav Pipka nepropálil. Na opačné straně zastavil Pavel Jakubal střelu Josefa Urbance z pravého kruhu. Poté se poprvé vylučoval a výhodu přesilové hry měl Sokolov. A v ní šanci. Kunclovu střelu od modré Václav Pipek vyrazil a dorážející Pražák se mezi tři tyče netrefil. V 19. minutě zůstal u tyčky volný kapitán Sokolova Dobřemysl, ale Václava Pipka nepřelstil. Závěr třetiny byl ve znamení milevských příležitostí. Ladislav Paule protečoval puk na rozjetého Jakuba Hamerleho, jenž z levého kruhu Pavla Jakubala neprostřelil. V samém závěru úvodní části ujel domácí obraně Lukáš Sumerauer. Místo střely posunul puk ještě doprava Josefu Urbancovi, proti kterému se však brankař včas přesunul a střelu vyrazil. Kotouč se dostal na modrou, odkud střílel Michal Štych. Jeho střela zůstala sražená na kruhách, kam se přiřítil Petr Hlinka, ale ani on clonící hráče neprostřelil.

Jedinečnou možnost jít znovu do vedení mělo Milevsko brzy po zahájení prostřední třetiny. Po faulu Formánka vyhodil Zmeškal hned po rozehrání puk mimo plochu a před Milevskem se otevřela téměř dvouminutová přesilovka 5 proti 3. Zpočátku se dařila. Milevsko ostřelovalo branku a v největší šanci David Cifreund nezamířil přesně z mezikruží. Druhou polovinu přesilovky však Milevsko sehrálo hanebně a nedokázalo udržet puk v pásmu. V 29. minutě přišly šance na obou stranách. Z pravé strany najížděl na milevskou branku Dobřemysl, Václav Pipek vyrazil. Z protiútoku zavezl kotouč do pásma podél pravého mantinelu Petr Król, před brankou našel najetého Radka Volfa, jenž přestřelil. Přicházely i další možnosti a oba brankaři byli neustálé v permanenci. V přečíslení 2 na 1 vzal na sebe zakončení Ladislav Paule, ale branku netrefil. Střelu Josefa Urbance zpoza obránce vytáhl Pavel Jakubal ramenem. Po buly dorážel sám před brankařem sokolovský Tomáš Jakubal, Václav Pipek si s jeho pokusem poradil. Jiří Fořt útočil na domácí branku zleva, brankař Jakubal se překvapit nenechal. V milevské početní výhodě se do brejku dostali domácí, ale Vrtek jej zakončil vedle branky. Se střelou Jakuba Hamerleho z levého kruhu si gólman Sokolova poradil. Na druhém konci hřiště zastavil Václav Pipek střelu Vrtka po vyhraném vhazování. V 38. minutě byl signalizovaný milevský trest, když Boušek sám na levém kruhu přesně nezamířil. V následné přesilovce trefil Kuncl od modré tyčku. Milevsko se navíc ještě jednou provinilo a tak si i Sokolov zkusil dvojnásobnou přesilovku. V té se u tyčky neprosadil po přihrávce podél brankoviště Sopr. Až v klasickém pokračování početní výhody se Sokolovu podařilo jít do vedení. Stalo se tak pouhých 14 vteřin před koncem třetiny po chybě Jiřího Fořta, který nedokázal dostat puk z třetiny, Vrtek jej od modré poslal k tyči, kde zůstal zapomenutý Boušek a měl tak dost času a prostoru, aby se trefil pod ruku Václava Pipka.

První možnosti posledního dějství se diváci dočkali až po 5 minutách hry, kdy Sopr neúspěšně dorážel před hostující brankou. Od mantinelu se dostal s pukem až mezi kruhy Dobřemysl, Václav Pipek stihl střelu vyrazit. Pak naopak ostřelovalo branku Milevsko. Libor Nikodém našel na pravém kruhu Marcela Dvořáka, Pavel Jakubal byl na svém místě. Z otočky se u tyčky neprosadil Jiří Fořt a nevyšla ani spolupráce Jakuba Hamerleho s Marcelem Dvořákem, který dostal do spoluhráče přihrávku z rohu na kruhy, ale brankaře neprostřelil. Milevské obraně pak unikl po pravé straně Táborský, sám proti brankaři nedal. Milevsko si následně vytvořilo tlak, v 55. minutě se neujala dorážka Josefa Urbance z kruhu. Sokolov definitivně rozhodl o svém bodovém zisku před koncem 57. minuty. To nejprve Václav Pipek odvrátil možnost Bouška. K puku se dostal Josef Urbanec, ale chyboval, když jeho přihrávku zastavil na modré Formánek, poslal puk před branku, kde jej šikovně tečoval do branky Vrtek. Milevsko se vrhlo znovu do útoku a ještě si vypracovalo šanci, ale nahození Michala Štycha tečoval Josef Urbanec sám před brankařem jen do něj. Milevští pak propadli a Sokolov se dostal do přečíslení 3 na 1. Sopr z kruhů branku minul a nedostal do ní ani puk odražený od zadního mantinelu. U tyčky se však k puku dostal Boušek a protlačil jej do branky.

Milevsko nastoupilo do zápasu v oslabené sestavě. I přesto bylo Sokolovu vyrovnaným partnerem. Znovu však doplatilo na střeleckou impotenci, špatné využívání přesilovek a své vlastní chyby. Navíc nedokázalo uhlídat jednu ze sokolovských formací, která se postarala o všechny domácí góly. Sokolov předčil Milevsko hlavně důrazem před brankou, odkud se mu dařilo skórovat.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 9. Vrtek (Formánek), 40. Boušek (Vrtek), 57. Vrtek (Formánek, Boušek), 59. Boušek (Sopr, Vrtek) - 3. Król. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo . Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:30 (12:9, 11:7, 12:14) . Průběh utkání: 0:1, 4:1.