I druhé nájezdy vítězné

I druhé mistrovské utkání Milevska musely rozhodovat samostatné nájezdy. Po domácí výhře nad Moravskými Budějovicemi tomu tak bylo i v zápase 2. kola v Bílině. Zde vyhrálo Milevsko zahajovací třetinu, ale domácí tým v prostřední části otočil stav na 3:1 ve svůj prospěch. Milevsko ještě v této části dokázalo snížit a ve třetí třetině vyrovnat. Další branka nepadla ve zbytku základní hrací doby, ani v následném prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty měly jediného úspěšného střelce, když se v posledním nájezdu základních trojic prosadil David Homolka.

21.09.2013 | Radek Kolín

2.kolo, sobota 21.9.2013
HC Draci Bílina - HC Milevsko 2010
3:4sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Böhm (Hrdlička), 33. Přeučil (Kolář), 36. Šikl (Kunrt, Hrdlička) – 15. Novotný (Štych, Pouch), 37. Urbanec (Heřmánek), 46. Urbanec (Heřmánek, Hlinka), 65. rozhodující nájezd Homolka. Rozhodčí: Knapík - Couba, Kokrment. Vyloučení: 8:8 navíc Havlůj (Bílina) 10 minut osobní trest . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:33 (12:9, 12:10, 11:11 - 7:3). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 3:4.

HC Draci Bílina: Horák – Kolář, Dostál, Kunrt, Polák, Havlůj, Pozděna, Jirkovský – Přeučil, Machulda, Hrubant – D.Novák, Šrámek, Hrdlička – Salač, Böhm, Šikl – Malec, Smolík
HC Milevsko 2010: Pipek – Srdínko, Procházka, Štych, Jakič, Dvořák, Čunát, Hlinka – Urbanec, Heřmánek, Hamerle - Sumerauer, Sýbek, Homolka - Decsy, Drda, I.Novák - Nevolný, Pouch, Novotný

Začátek zápasu byl oboustranně vyčkávací. Na první náznak šance si museli diváci počkat až do 7. minuty, kdy se domácí trojice řítila na jediného milevského hráče. Tím byl kapitán hostujícího týmu Michal Štych, který však perfektně přečetl hru a vložil hůl do rozhodující přihrávky. V další možnosti už byli domácí blízko gólu, když si na kruh najel Šrámek a trefil tyčku. Ve 12. minutě ujel po pravé straně Hrubant, ale z kruhu mířil vedle branky. Do dobré střelecké pozice za kruhy se dostal Hrdlička, Václav Pipek v milevské brance pohotově zasáhl lapačkou. Za Milevsko na druhé straně odpověděl Aleš Nevolný, jenž se natlačil z rohu k tyči, avšak ochránce domácí branky Horák si prostor u tyče pohlídal. Za minutu v nájezdu 1 proti 1 vystřelil zpoza obránce domácí Salač, Václavu Pipkovi prošel puk mezi chrániči, ale naštěstí pro Milevsko vedle branky. Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě a do vedení šel hostující celek. Michal Štych nahodil z rohu puk na branku, gólman jej vyrazil jen před sebe a nepokrytý Tomáš Novotný pohodlně z dorážky skóroval. Milevsko vedoucí gól povzbudil a dostávalo se i do dalších šancí. Jiří Heřmánek pálil z pravého kruhu a Horák ramenem puk vyrazil. V přečíslení Lukáš Drda z mezikruží poslal puk doprava, odkud Tomáš Novotný hledal ještě před brankou spoluhráče, který však kotouč nezasáhl.

V úvodu druhé třetiny přečkalo Milevsko domácí přesilovku. V 25. minutě zakončoval z mezikruží Jirkovský a v nastalém zmatku před brankou vytahovali hostující obránci puk z brankové čáry za již překonaným gólmanem. Za minutu se Bílina dočkala vyrovnání. Hrdlička táhl útok po pravé straně, poslal jej před branku, kde se od hráčů odrazil do hostující branky. Autorem gólu byl označen Böhm. Milevsko mohlo jít vzápětí opět do vedení, ale před brankařem osamocený Lukáš Drda, špatně puk zpracoval a Horák proti němu dokázal zasáhnout. Domácí tým pak nevyužil kratičkou dvojnásobnou početní výhodu, ale v jejím klasickém pokračování zahrozil. U tyčky zakončujícího Hrdličku Václav Pipek pokryl. Stále ještě v přesilovce unikl po levé straně Dominik Novák, ani on brankaře nepřekonal. Když se hrálo v plném počtu, šla Bílina do vedení. Kolář od modré našel přesně na protějším kruhu Přeučila, který střelou z první po ledě zamířil přesně. Pak mělo naopak přesilovku Milevsko, když střelu Pavla Procházky tečoval Jakub Hamerle vedle branky. V 36. minutě zvýšil domácí tým na rozdíl 2 gólů. V přečíslení 2 na 1 vzal vše na sebe Šikl, položil si zbývajícího protihráče a bekhendem zamířil k tyči. Milevsko se však nevzdalo a přispěchalo s rychlou odpovědí. Jiří Heřmánek našel z kruhu u protější tyče Josefa Urbance, jenž nasměroval puk do branky. V další hostující přesilovce se dostal do šance domácí Dominik Novák, z pravé strany se natlačil před bránu, kterou přestřelil.

Hned v první minutě třetí třetiny dorážel před brankou ze vzduchu Machulda, Václav Pipek byl připraven. Za minutu se na opačném konci prokličkoval Jan Sýbek od levého mantinelu až před branku, Horáka nepřekonal. Hra se přesunula znovu na druhou stranu, kde od zadního mantinelu nabil Hrdlička na kruh Salačovi, jenž z kruhu napálil horní tyč milevské branky. Dle pravidla nedáš- dostaneš se následně prosadilo Milevsko. Petr Hlinka dlouhým pasem poslal za obránce Jiřího Heřmánka, který předal puk dojíždějícímu Josefu Urbancovi, jenž už neměl problém trefit odkrytou branku. Po rozehrání unikl podél pravého mantinelu Böhm, Václav Pipek jej vychytal. Milevsko pak mělo přesilovku a spolupráce Heřmánek Urbanec málem přinesla třetí milevský úspěch. Jiří Heřmánek poslal od mantinelu střílenou přihrávku před branku, kde přispěchavší Josef Urbanec mezi tyče nezamířil. V pokračující přesilovce vyjel Lukáš Drda od zadního mantinelu k tyči, Horák se překvapit nenechal. Ve 49. minutě přešel Aleš Nevolný přes obránce, zakončil z kruhu a Horák vyrazil. V 50. minutě v další přesilové hře přihrál Jiří Heřmánek z rohu na kruhy Jakubu Hamerlemu, domácí gólman Horák se proti jeho střele mířící do horního rohu vytasil s parádním semaforem a puk zastavil lapačkou. V 52. minutě si mezi kruhy najel Přeučil, Václav Pipek puk po jeho střele zastavil. Poté se na ledě začalo přiostřovat. A tak byla k vidění domácí početní výhoda 4 proti 3 i hra 3 proti 3. V té ujel po pravé straně Machulda, Václav Pipek vyrazil. Do konce základní doby už vážnější možnost nepřišla a tak následovalo prodloužení.

Jeho první polovina žádný vzruch ani šance nepřinesla. Zato druhá část prodloužení byla výrazně zajímavější. Vše odstartovala dobrá střelecká pozice Jakuba Hamerleho z prostoru kruhu, kterou Horák zastavil lapačkou. Milevský útočník byl střele faulován a tak mělo Milevsko přesilovku. Tu sehrálo špatně a navíc jí zkrátil zbytečný útočný faul Josefa Urbance. Při hře 3 proti 3 zůstal po buly zapomenutý před brankařem domácí Hrdlička. Puk do branky sice nedostal, ale branku s ním objel, u tyče našel Dostála, před kterým zívala poloprázdná brána. Václav Pipek se ještě stihl natáhnout a puk na hranici brankové čáry lapačkou zastavit. Domácí tým se už společně s fanoušky radoval, ale hlavní rozhodčí puk v brance neviděl a na znamení toho rozpažil. Rozhodnout mohlo i Milevsko, když se při hře ve třech na obou stranách dostalo do přečíslení 2 na 1, David Homolka poslal puk na kruh Pavlu Procházkovi, který zblízka na Horáka nevyzrál. Hra se znovu vrátila před milevskou bránu. Před ní u tyčky dorážel Kolář, ale do odkryté brány puk neprotlačil. Ten se pak dostal za kruhy, odkud pálil z trestné lavice se vrátivší Šikl a v přesilovce trefil horní tyč.

Nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu nájezdy. Jako první jel domácí Machulda, mířil mezi nohy, Václav Pipek se štěstím puk vyrazil. Za Milevsko jel jako první Pavel Procházka, střílel nad vyrážečku, ale Horák s ní dokázal puk zastavit. Jako druhý jel za Bílinu Přeučil, pokusil se oklamat brankaře kličkou, Václav Pipek natlačil beton k tyči a puk zastavil. Na druhé straně se o něco podobného pokoušel Jan Sýbek, ani jeho pokus nebyl úspěšný. Třetím domácím nájezdníkem byl Salač, s jeho střelou si Václav Pipek bez potíží poradil. Posledním hráčem z prvních třech pokusů na každé straně byl za Milevsko David Homolka. Volil střelu nad lapačku a byl úspěšný. Milevsku přinesl jeho zásah bonusový bod.

Hra obou soupeřů byla v zápase poměrně vyrovnaná a dělba bodů je spravedlivá. Domácí celek si vypracoval více brankových šancí. Milevsku několikrát pomohla branková konstrukce a hlavně v závěru prodloužení mělo i notnou dávku štěstí. To však přeje připraveným.