Veselí nad Lužnicí
17:00
19. 9. 2012

I doma bez bodu

Po úvodní prohře v Řisutech nebodovalo Milevsko ani v domácím zápase s Bílinou. Domácí tým zaspal hned v úvodu střetnutí, kdy brzo prohrával o 2 góly. Bílina navíc na začátku třetiny přidala třetí gól. Milevsko se však v průběhu prostřední části přiblížilo na rozdíl jedné branky a usilovalo o vyrovnání. Vlastní nedisciplinovaností se však o něj připravilo. Po sérii vyloučení dlouze hrálo oslabené o dva hráče a Bílina přesilovky využila ke zvýšení náskoku. V závěru zápasu už jen oba celky přidaly po gólu.

Milevsko mělo první šanci zápasu, ale z gólu se radovala hostující Bílina. Ve 2. minutě vystřeli od modré Marcel Dvořák a Jakub Hamerle z dorážky puk do branky neprotlačil. Bílina se k prvnímu ohrožení branky dostala za minutu a hned byla úspěšná. Z levého kruhu vystřelil Urban a trefil se k protější tyči. Za Milevsko se snažil odpovědět Milan Bláha, avšak z levého kruhu brankaře Bíliny Melichara neprostřelil. A tak se znovu radovali hosté. Po hrubce na útočné modré zůstal daleko za domácí obranou Buďa a v poklidu zakončil svůj únik mezi betony milevského gólmana Václava Pipka. Milevsko však ani špatný úvod zápasu nesrazil. Vyvíjelo útočnou aktivitu ve snaze co nejdříve skórovat. Hra se mnohem častěji odbývala v hostujícím pásmu a hlavně 2. milevská formace soupeři zatápěla. V 7. minutě Jakub Hamerle pronikl mezi obránci, Melichar jeho střelu vyrazil a za pomoci obránců zastavil i následnou dorážku Jana Sýbka. V 11. minutě Radek Volf přihrával od zadního mantinelu, u tyčky našel Jana Sýbka, který posunul puk na protější tyč Jakubovi Hamerlemu. Ten puk do odkryté branky nedostal. Za minutu pálil od modré Pavel Srdínko a neúspěšně dorážel Milan Bláha. Pak naopak měla dvě možnosti Bílina. Buďa se po objetí branky snažil zasunout puk k tyči, Václav Pipek byl u ní včas. V poslední minutě střílel zpoza kruhů hostující Petr Novák, Václav Pipek vyrazil.

Úvod druhé třetiny byl velmi podobný té první. Milevsko ji zahájilo šancí, gól však přibyl na konto Bíliny. V oslabení se dostala do přečíslení dvojice Jan Sýbek - Jakub Hamerle, brankař Bíliny Melichar stihl střelu Jakuba Hamerleho vyrazit. To hosté zužitkovali svůj nájezd 2 na 1 o poznání lepěji. Buďa ideálně načasoval přihrávku a Urban pohodlně skóroval do prázdné brány. Kontaktní gól Milevska přišel za 2 minuty. Brankař Melichar vyjel za pukem do rohu, nerozehrál jej však přesně. Z následné nepřehledné situace poslal puk na branku Milan Čunát a Ivan Radosta dorazil kotouč za gólmanova záda. Milevsko vycítilo šanci a začalo si vytvářet stále větší tlak. Jan Sýbek se protáhl od mantinelu až před branku, ale Melichara neprostřelil a z dorážky neuspěl ani Jakub Hamerle. Za minutu likvidoval hostující gólman střelu Ladislava Pauleho z mezikruží i dorážku Jiřího Fořta. V 31. minutě se Jan Sýbek ocitl volný na levém kruhu, ale Melichar proti němu vyjel a střelu vytěsnil. Pak Jan Sýbek našel před brankou volného Radka Volfa, ten byl při střele zahákován a Melichar si snadněji poradil. Milevsko přesilovku nevyužilo a naopak samo muselo čelit soupeřově početní výhodě. V ní měla Bílina velkou možnost, kdy po chytrém prodloužení ve středním pásmu najížděl na domácí branku Šrámek, ale puk přes důrazné zakončení do ní nedostal. Po následné strkanici putoval z každé strany jeden hráč na trestnou lavici a Milevsko hru 4 proti 4 využilo ke snížení. Skvostným pasem vyslal Michal Klíma za obránce Jakuba Hamerleho a ten svůj nájezd zakončil do horní části branky. Hned po rozehrání se tlačil do zakončení Jan Sýbek, Melichar jeho střelu z kruhu zastavil. Poté se po vhazování ve středním pásmu prokličkoval až před brankaře Milan Bláha, Melichar dokázal udržet hostům vedení. Závěr třetiny se milevským hráčům nepovedl. Zbytečně se nechali vylučovat a pro Bílinu z toho vyplynula přesilovka 4 proti 3. Úspěšná v ní nebyla.

Ještě hůře bylo domácím na začátku poslední části, kdy Milevsko muselo čelit dokonce dvojnásobné přesilovce. Bílina jí využila ke vstřelení čtvrtého uklidňujícího gólu. Kabeláč napřáhl od modré a prostřelil vše před sebou. Milevské hostující gól poznamenal a aktivita domácích nebyla ani zdaleka taková, jako v prostřední třetině. Další domácí přestupky proti pravidlům naopak přinášely Bílině další příležitosti. Nejprve se v oslabení vydal na útočný výlet Michal Klíma, z pravého kruhu brankaře neprostřelil. Pak měla Bílina další téměř dvouminutovou přesilovku 5 proti 3. Bílina ohrožovala branku především z větší vzdálenosti, ale potom přeci jen předvedla rychlou kombinaci, na jejímž konci byl po přihrávce přes brankoviště od Urbana u tyčky odkryté branky volný Hrdlička, ale puk do ní nedostal. V 54. minutě mělo přesilovku Milevsko. Jakub Hamerle od modré poslal puk na kruh Janu Sýbkovi, jehož střelu z první vytáhl Melichar ramenem na tyčku. Za minutu dorážel u tyčky Ladislav Paule, Melichar vleže udržel puk před brankovou čarou. Poté zadovkou nabil Ivan Radosta puk Milanu Bláhovi, ten branku netrefil. Bílina přidala definitvní pojistku v 58. minutě, kdy po zmatcích v domácím pásmu vystřelil z kruhu pod horní tyčku Přeučil. Bílina ještě chtěla navýšit náskok. Po rychlém brejku se ocitl mezi kruhy Šrámek, Václav Pipek vyrazil. Po následném buly vystřelil jen do připraveného brankaře Milevska Hrubant. Poslední slovo patřilo Milevsku. Ivo Novák před modrou obešel protihráče a jak na zlatém podnose naservíroval puk před branku, kde volný Ladislav Paule pohodlně doklepl puk do prázdné branky.

Milevsko nebylo v zápase horším týmem, spíše naopak. Doplatilo však na střeleckou nemohoucnost a hlavně velkou nedisciplinovanost. V době své největší převahy se Milevští nechali několikrát vyloučit, čímž dovolili Bílině nejen vymanit se z tlaku, ale i odskočit znovu na dvoubrankový rozdíl. Ten už se pak domácímu celku dohnat nepodařilo.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 26. Radosta (Čunát), 38. Hamerle (Klíma), 60. Paule (I.Novák) - 3. Urban (Hrdlička, Śrámek), 7. Buďa (Jirkovský), 24. Urban (Buďa), 41. Kabeláč (Buďa), 58. Přeučil (Urban) . Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 9:6 navíc Čunát (Milevsko) 5 + OK . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:39 (10:11, 15:11, 11:17). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 2:5.