Veselí nad Lužnicí
17:00
1. 12. 2012

Důležitá výhra nad Sokolovem

V důležitém zápase dokázalo Milevsko zdolat Sokolov, který je v tabulce o jednu příčku před ním. Na úvodní gól se čekalo až do poloviny zápasu, kdy se jako první prosadil hostující tým. Milevsko však dokázalo rychle vyrovnat a pak dalšími dvěma góly, které padly v rozmezí půlminuty, zvrátilo stav ve svůj prospěch. V poslední třetině si domácí celek své vítězství pojistil ještě jedním gólem.

Milevsko bylo od počátku aktivnějším týmem. Hra se častěji odbývala před hostující brankou, ale na první vážnější příležitost se čekalo až 5. minuty. To Jakub Hamerle prostrčil puk před branku Davidu Homolkovi, jehož pohotovou střelu sokolovský brankař Nechvátal vyškrábl těsně vedle branky. Brzy poté si Milevsko zahrálo první přesilovou hru. V ní skončila teč Ivana Radosty po střele Michala Štycha nad brankou a ránu Pavla Procházky od modré skryl ve svých chráničích brankař. Sokolov poprvé zahrozil v 9. minutě, kdy se nebezpečnou střelou zpoza obránce prezentoval Táborský, Václav Pipek v milevské brance dokázal včas zareagovat. Sokolov dokázal vyrovnat hru díky dvěma přesilovkám po sobě. Milevsko se v nich bez vážnějších potíží ubránilo. V 15. minutě střílel od modré Michal Štych a Lukáš Sumerauer tečoval nad branku. Na druhé straně se kolem milevského obránce prohnal Soukup, ale Václava Pipka neprostřelil. Poslední možnost první třetiny mělo Milevsko v početní výhodě, kdy zpoza branky přihrával Milan Kořánek a před brankou zakončoval Ivan Radosta, ale z první trefil jen připravenou lapačku brankaře Nechvátala.

Na začátku prostřední části měl vekou šanci Sokolov. Nepřesnou rozehrávku Lukáše Sumerauera zachytil na modré jeden z hostujících hráčů a poslal puk před branku, kde zůstal zapomenutý Boušek. Ten ani nadvakrát nepřehodil beton skvěle zasahujícího Václava Pipka. V této fázi měl více ze hry Sokolov a častěji musel zasahovat milevský gólman. Jedinou domácí příležitost první poloviny druhé třetiny připravil Jakub Hamerle, když z rohu našel mezi kruhy Davida Homolku, který však branku přestřelil. Za Sokolov kontroval svým nájezdem zleva Kuncl, Václav Pipek jej zastavil. Sokolov se však zanedlouho přeci jen dočkal. Nahození Říhy od mantinelu šikovně tečoval před brankou Kašpar a puk z jeho hole skončil pod horní tyčkou. Milevsko se rychle snažilo vyrovnat, což se mu také povedlo. Nejprve ještě průnik Jiřího Fořta po levé straně Nechvátal zastavil. Pak se David Homolka protáhl podél pravého mantinelu, objel branku a našel u protější tyče volného Jakuba Hamerleho. Tomu už stačilo jen zasunout puk do odkryté brány. V 36. minutě vyrazil hostující brankař teč Radka Volfa po střele Michala Klímy a poradil si i s následnou dorážkou Jiřího Fořta. Na opačném konci vystřelil po buly Švec a Václav Pipek nadvakrát dokázal puk zkrotit. Pak už přišla rozhodující 38. minuta, ve které se Milevsko prosadilo hned dvakrát. Milevský protiútok, který vedl po levé straně Milan Kořánek, se vydal podpořit Michal Štych. Dostal od Milana Kořánka přihrávku na kruhy, odkud nikým neatakován trefil puk přesně k tyči. Za 31 vteřin přidalo Milevsko další gól. Po vhazování v domácím pásmu se Libor Nikodém prosadil na vlastní modré přes protihráče, byl jím evidentně faulován, ale i tak dokázal posunout puk rozjetému Jiřímu Fořtovi. Ten svůj únik po levé straně zakončil úspěšnou střelou z kruhu. Za minutu mělo Milevsko ještě jednu možnost, když David Homolka zezadu obral protihráče o puk, ale zblízka Nechvátala neprostřelil.

Do závěrečného dějství vstoupily oba týmy oslabeny o jednoho hráče. Očekávaný nápor Sokolova od začátku této části nepřišel. Jen v přesilových hrách si hostující tým vytvořil velký tlak a také šance. V přesilovce z 46. minuty od modré pálil Formánek a dorážející Kuncl nedokázal prostřelit hradbu těl před sebou. Neuspěl ani u tyčky volný Koblitz. Klid do svých řad vnesli domácí hráči v 51. minutě, kdy přidali čtvrtý gól. Po vhazování vystřelil od modré Milan Čunát, Lukáš Sumerauer tečoval puk před branku, kde číhal Ivan Radosta a nasměroval puk pod horní tyč. Pak měl Sokolov další početní výhodu. V ní předvedl pěknou kombinaci, na jejímž vrcholu byl z kruhu zakončující Švec, jehož střela prolétla brankovištěm vedle branky. V posledních 4 minutách zápasu si naopak dvakrát v početní výhodě zahrálo Milevsko. V druhé z nich našel Jakub Hamerle před brankou Davida Homolku, jehož bekhendová střela se mezi tyče nevešla.

Milevsko nastoupilo do zápasu oslabeno v útoku o několik hráčů. Okleštěná sestava se však dokázala semknout a zaslouženě soupeře ze Sokolov porazila. Milevsko Sokolov nijak výrazně nepřehrávalo, ale v zápase ukázalo více bojovnosti a větší touhu po vítězství.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 34. Hamerle (Homolka), 38. Štych (Kořánek, Radosta), 38. Fořt (Nikodém, Volf), 51. Radosta (Sumerauer, Čunát) - 31. Kašpar (Říha, Táborský). Rozhodčí: Šmíd - Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:40 (12:11, 14:15, 16:14). Průběh utkání: 0:1, 4:1.