Veselí nad Lužnicí
17:00
9. 2. 2013

Derby tentokrát pro Milevsko

Po třech výhrách Tábora se poprvé v letošní sezóně radovalo v derby z výhry Milevsko. To o svém vítězství rozhodlo v prostřední třetině, kdy třemi góly odskočilo soupeři z vyrovnaného stavu. Ten byl stanoven v první části, kdy se Tábor jako první ujal vedení. Na začátku posledního dějství Tábor snížil, ale Milevsko si tentokrát svůj dvougólový náskok pohlídalo. Navíc deset minut před koncem přidalo pojistku v podobě dalšího gólu a dalo tak výsledku konečnou podobu.

Milevská první formace začala utkání náporem. Vynutila si v soupeřově pásmu velký tlak, hostující brankař Klestil však všechny domácí střelecké pokusy zastavil. Tábor si svoji první možnost vypracoval ve 2. minutě, kdy před domácí brankou nebezpečně dorážel Matušík, Václav Pipek puk udržel před brankovou čarou. Na další ohrožení branky se pak muselo čekat až do 9. minuty, kdy zpoza kruhů nebezpečně vypálil Hlaveš, Václav Pipek nechal vyniknout svoji lapačku. Ve 13. minutě zahrozilo Milevsko poté, co se na pravém kruhu dostal do dobré střelecké pozice Michal Klíma, ale Klestila neprostřelil. Za minutu už se poprvé měnilo skóre. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu stačil Václav Pipek zlikvidovat střelu Hájka, puk se však dostal na modrou, odkud jej Heršálek nahodil před branku, kde Matušík šťastnou tečí nasměroval puk po ledě do branky. Milevsko vyrovnalo v 17. minutě. Josef Urbanec dostal puk do jízdy, podél levého mantinelu se prohnal kolem obránce a v nájezdu zleva propasíroval puk brankaři mezi chrániči do branky. Hra měla i po úvodních brankách slušné tempo, ale pozorné obrany obou týmů pouštěly soupeřovi hráče k ohrožení svých brankařů jen málo. Do konce třetiny tak byly k vidění jen dvě možnosti, po jedné na každé straně. V 18. minutě Jan Sýbek přihrával od zadního mantinelu před branku, ale Petr Markulinec nezamířil přesně. V poslední minutě vystřelil Hlaveš a jeho tečovaná střela se otřela o horní tyč milevské branky.

Už po 38 vteřinách od zahájení prostřední části zahrozil hostující Kellner, který se prosmýkl kolem obránce, ale z kruhu Václava Pipka neprostřelil. To Milevsko se při svém útočném výpadu prosadilo. Michal Klíma u tyčky puk za Klestila neprocpal. Kotouč však převzal Lukáš Sumerauer, zpoza branky jej poslal na kruh, kde volný Josef Urbanec zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Pak měl Tábor svoji první přesilovku, ale šanci v ní mělo Milevsko. Petr Markulinec ujížděl po pravé straně, bránící hráč jej zastavil na hranici pravidel. Puk propadl na kruhy, kde jej převzal David Homolka, ale sám proti brankaři nedal. Milevsko svoji první přesilovou hru využilo. Pěknou individuelní akcí se při ní prezentoval David Homolka, který projel celým hřištěm až před Klestila. V první chvíli se zdálo, že hostující brankař jeho střelu zastavil, avšak ta mu nakonec propadla výstrojí až do branky. Před polovinou zápasu se po vyhraném vhazování rozevřela před Pavlem Procházkou hostující obrana, ten si od modré sjel s pukem až mezi kruhy, ale branku těsně minul. V 31. minutě se táborský Kellner při svém typickém útočném výpadu opět uvolnil přes obránce, ale u pravé tyčky se gólově prosadit nedokázal. Na druhé straně Josef Urbanec po kombinaci s Jakubem Hamerlem nabil z rohu za kruhy Liboru Nikodémovi, jenž se mezi tři tyče netrefil. Pak spálil velkou možnost hostující Kanov, poté co jeho spoluhráč vyjel ze souboje před branku, kde byl puk sražen a odrazil se před Kanova, na kterého zívala poloprázdná brána, ale Václav Pipek se na poslední chvíli do střely vložil a nohou jí zastavil. Milevsko pak ubránilo soupeřovu početní výhodu a brzo poté bylo blízko dalšímu gólu. Dlouhý pas Michala Štycha prodloužil Libor Nikodém do jízdy Josefu Urbancovi. Ten opět najížděl na brankaře zleva, pokusil se jej překonat zastavením a zasunutím bekhendem, ale Klestil jeho úmysl dobře vystihl. V milevské přesilovce opět zahrozil Josef Urbanec. Vřítil se tentokrát do pásma a vypálil z pravého kruhu, Klestil dokázal puk vytěsnit vedle branky. V předposlední minutě se až za domácí branku protáhl Matušík, poslal puk za kruhy, kde se do puku opřel Hlaveš, ale jeho rána do branky neprošla. Milevsko se v samém závěru třetiny prosadilo ještě jednou. Jan Sýbek vyhrál buly pro Michala Štycha, jehož tvrdý projektil od modré odrazem od tyče zapadl do branky.

Na poslední dějství nahradil v hostující brance Klestila Panec. Tábor byl aktivnější, což bylo dáno i jeho přesilovkou hned na začátku třetiny, Milevsko se spíše soustředilo na obranu. Přesto se hostující celek prosadil. Po skončení početní výhody pronikl do pásma po pravé straně Seidl a střelou k bližší tyči zaskočil Václava Pipka. Hra ve třetí části byla rozkouskována častými vyloučeními na obou stranách, ale ani jednomu z celků se v přesilovkách příliš nevedlo. V 48. minutě se hostující Šulčík po buly prosadil přes obránce, ale jeho střela branku těsně minula. V 50. minutě navíc Milevsko přidalo definitivní pojistku. Ze souboje hráčů na pravém kruhu vypadl puk před Jana Sýbka, který jej nekompromisně ranou z první trefil do horního rohu táborské brány. Milevsko si následně svůj náskok pečlivě hlídalo. V 56. minutě mělo dvojnásobnou početní výhodu v délce 36 vteřin, ale soupeřovu branku nijak neohrozilo. Tábor si pak v plném počtu vypracoval tlak v útočném pásmu, ale k vážnějšímu ohrožení branky se rovněž nedostal. V samotném závěru Milevsko zastavovalo táborské útočné pokusy už ve středním pásmu a neumožnilo hostujícímu týmu nijak utkání zdramatizovat.

Derby bylo herně i střelecky poměrně vyrovnané. Milevsko předčilo Tábor větší bojovností a větší touhou po vítězství. Z pozice posledního týmu tabulky zdolalo v minulém domácím zápase v té době druhý Děčín, tentokrát si vyšláplo i na vedoucí tým pořadí.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 17. Urbanec (Nikodém), 24. Urbanec (Sumerauer), 28. Homolka, 40. Štych (Sýbek), 50. Sýbek - 14. Matušík (Heršálek), 43. Seidl (Havran). Rozhodčí: Hornáček - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:5 navíc Kanov (Tábor) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:40 (12:14, 15:11, 12:15). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.