Veselí nad Lužnicí
17:00
23. 9. 2012

Další těsná prohra

Ani ve třetím kole se Milevsku nepovedlo bodovat. Druhý venkovní zápas pro něj skončil stejným výsledkem, prohrou 4:3. V Děčíně přitom Milevsko dvakrát vedlo. Domácí celek však vždy v přesilovce dokázal vyrovnat a hned na začátku poslední třetiny šel do vedení. To v závěru navýšil a byť Milevsko okamžitě znovu snížilo na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se mu už nepodařilo ani v závěrečné hře bez brankaře.

První šance zápasu měl domácí Děčín. Ve 2. minutě najížděl na milevskou branku zprava Růžek, ale branku netrefil. Pak měl Děčín úvodní přesilovku, když se mezi kruhy ocitl Hošek, Lukáš Knap v milevské brance si poradil. Poté mělo naopak početní výhodu Milevsko a otevřelo v ní skóre zápasu. Pavel Procházka vystřelil od modré a puk se zastavil až v v brance. Další příležitosti mělo Milevsko v 9. minutě, kdy dvakrát nepřesně mířil Josef Urbanec. Nejprve ho přihrávkou od zadního mantinelu našel před brankou Milan Kořánek, pak mu z rohu poslal puk k tyči Jiří Fořt, ale milevský střelec v obou případech branku netrefil. Vzápětí měl Děčín druhou přesilovou hru a tu už využil. Oliverius přihrával od zadního mantinelu na kruhy, kam si najel Stezka a trefil se k tyči. V 12. minutě se od hranice útočného pásma prokličkoval až před branku Hošek. Lukáš Knap jeho střelu zastavil lapačkou. Domácí útočník zklamaně třískl hokejkou o mantinel, hlavní sudí přerušil hru, ale vzápětí ukázal směrem do branky. Po protestech a poradě s čárovými však svůj výrok odvolal. V 15. minutě si po chybě hostů za vlastní brankou a rychlé přihrávce najel k tyči Vávra, Lukáš Knap včas zareagoval. Brzy poté přišla obdobná situace, kdy se po přihrávce od zadního mantinelu ocitl sám před brankařem domácí Baránek, naštěstí pro Milevsko přestřelil. Ke konci třetiny mělo i Milevsko druhou přesilovku a notně v ní děčínské hráče potrápilo. Brankař domácích Lavinger zlikvidoval střelu Radka Volfa i dorážku Jakuba Hamerleho. Jakub Bernad pak našel za kruhy Davida Homolku, Lavinger chytil. Milan Kořánek přihrával mezi kruhy, odkud Josef Urbanec střílel nad branku.

Co se Milevsku nepovedlo ke konci první třetiny, to se povedlo v úvodu druhé. Jakub Bernad narušil domácí rozehrávku, puk u mantinelu získal Ivo Novák a poslal jej před branku, kde Petr Markulinec pohotovou střelou pod horní tyč poslal Milevsko znovu do vedení. Děčín dlouho neprohrával. Nejprve ještě chybu Milevska v rohu nepotrestal u tyčky volný Vacek. Pak však přišly dva milevské fauly a pro Děčín 1,22 minuty dlouhá dvojnásobná početní výhoda. Lukáš Knap dlouho odolával, ale pouhé 4 vteřiny před vypršením prvního milevského trestu jej z kruhu prostřelil Hříbal. Za vyrovnaného stavu nečekal ani jeden z týmů na krok soupeře, ale naopak se snažil sám rozhodnout. Šance se tak střídaly na obou stranách. V pokračující klasické přesilovce děčínský Vávra u tyčky sám proti brankaři neuspěl. Stejný hráč pak při vlastním oslabení sprintoval za vyhozeným pukem, zachytil rozehrávku milevského gólmana, ale branku netrefil. Mezitím ještě Josef Urbanec nezužitkoval přistrčení Milan Kořánka na kruhy, odkud našel jen připraveného Lavingera. V milevské přesilovce se mezi obránci protáhl Jakub Bernad, branku přestřelil. V 33. minutě si Pavel Procházka narazil kotouč s Petrem Królem, Lavingera z kruhu neprostřelil. V děčínské přesilovce zůstal na levém kruhu nepokrytý Vávra, Lukáš Knap vyrazil. Závěr třetiny patřil Milevsku. Před brankou neúspěšně dorážel Ivo Novák. Petr Król zachytil soupeřovu rozehrávku, posunul puk na kruhu Davidu Homolkovi, jenž mířil k tyči, ale Lavinger se překvapit nenechal. Josef Urbanec pronikl mezi obránci, najížděl sám na brankaře, ale trefil jen držadlo jeho hole. V milevské přesilovce dorážel střelu Jana Sýbka u tyčky David Cifreund, ale ani nadvakrát neuspěl.

Hodně brzy po zahájení třetího dějství šel Děčín poprvé v zápase do vedení. Po 16-ti vteřinách hry vyjel Oliverius zpoza branky a zasunul puk podél brankaře k protější tyči. Děčínské gól povzbudil. Zvýšenou aktivitou se snažili přidat další gól. Ani Filipovský z mezikruží, ani Stezka z prostoru za kruhy branku netrefili. Domácí tlak zastavila až milevská přesilovka. Jakub Hamerle v ní z rohu našel za kruhy Marcela Dvořáka, jehož rychlou střelu skryl Lavinger v chráničích. V 36. minutě mířil Filipovský opět z mezikruží nad. Za dvě minuty si najel za milevskou obranu Vávra, ale svůj únik neproměnil. Na druhé straně pálil od modré Pavel Procházka a Jiří Fořt tečoval vedle. V 49. minutě se hned třikrát pokoušel překonat Lavingera Jan Sýbek. Zpoza kruhů přestřelil, nájezd zprava zastavil Lavinger a po buly z kruhů jen těsně minul. Další možnosti přinesly přesilovky na obou stranách. V té děčínské vychytal Lukáš Knap zakončujícího Ziku. V milevské Lavinger nadvakrát pokryl střelu Jana Sýbka zpoza kruhů a nepřišel si na něj ani Pavel Procházka, který si najel na pravý kruh na přihrávku zpoza branky. Milevsko stupňovalo tlak. Nejblíže vyrovnání byl Ivo Novák. Zůstal zapomenut za domácí obranou, ale svůj nájezd proti samotnému brankaři neproměnil. Na druhé straně se ocitl ve své oblíbené pozici Filipovský, ale znovu z kruhů netrefil. Milevsko se začalo stále více vrhat do útoku a zapomnělo na zadní vrátka. V 57. minutě hosté propadli na útočné modré a domácí svůj nájezd 2 na 1 přetavili ve 4. gól, když po přihrávce Vávry skóroval Baránek. Milevsko se ani tak nevzdalo a za necelou půlminutu už to bylo opět jen o gól. Marcel Dvořák natáhl od modré a v následné mele před brankou se nejlépe orientoval Petr Markulinec. Milevsko se snažilo vyrovnat. Pomohl i faul domácích z předposlední minuty. Nejprve hosté zkoušeli klasickou přesilovku, ve které Lavinger chytil střelu Milana Kořánka zpoza kruží. Pak početní výhodu podpořili odvoláním brankaře. Milevsko drželo domácí v pásmu a ostřelovalo branku. Lavinger však všechny hostující střely pokryl včetně té od Michala Klímy z kruhu nebo závěrečné Pavla Procházky od modré.

Milevsko znovu sehrálo trochu nešťastnou partii a těsně prohrálo. Nebylo horším týmem. V některých pasážích Děčín přehrávalo, ale vstřelilo o gól méně a to rozhodlo.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 10. Stezka (Oliverius, Zika), 26. Hříbal (Kaltenböck), 41. Oliverius (Stezka), 57. Baránek (Vávra, Růžek) - 6. Procházka (Urbanec), 23. Markulinec (Novák, Bernad), 57. Markulinec (Bernad). Rozhodčí: Kvapík - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:34 (8:9, 8:11, 14:14) . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.