Českobudějovická juniorka v přípravě zdolána

Milevsko v přípravném zápase uspělo s juniorským týmem HC České Budějovice, ale jeho výhra se nerodila snadno. Po prohrané první třetině se Milevsku v prostředním dějství povedlo vyrovnat a ve třetím jít do vedení. České Budějovice však také skóre srovnaly. Rozhodlo se až v samém závěru, kdy se Milevsko znovu ujalo vedení, další gól přidalo při soupeřově hře bez brankaře a své vítězství potvrdilo pátým gólem půlminutu před koncem.

13.03.2013 | Radek Kolín

přát., středa 13.3.2013
HC Milevsko 2010 - HC České Budějovice
5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 25. Urbanec (Nikodém), 49. Sumerauer (Procházka), 56. Fořt (Cifreund), 59. Hamerle (Urbanec), 60. Fořt (Paule) - 11. Brabec (Švec), 53. Turek (Reiniš) . Rozhodčí: Schlixbier - Čáp, Sláma. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:45 (5:12, 14:18, 20:15). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

HC Milevsko 2010: Pipek (od 30. Knap) – Procházka, Srdínko, Štych, Bartůněk, Cifreund, Hlinka - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Pavlečka, Sýbek, Kořánek - Fořt, Sumerauer, Paule - Drda, Pouch,Volf
HC České Budějovice: Gába (od 30. Bláha) – Plášil, Janásek, Štěpán, Kolařík, Prokop - Reiniš, Trummer, Turek – Bílek, Švec, Brabec - Březina, Sekera, Zvoník

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a v první třetině byli lepším týmem. Dostali se také jako první k vážnějšímu ohrožení branky, ale se zakončením Březiny u tyčky si Václav Pipek v domácí brance poradil. Za Milevsko odpověděl v 8. minutě mladík Václav Pouch, hostující gólman Gába jeho střelu z mezikruží zastavil. Za minutu najížděl z levé strany na domácí branku Turek, avšak mířil nad. V 11. minutě už se českobudějovičtí junioři ujali vedení. Po chybě Pavla Srdínka v rozehrávce našel Švec u tyčky Brabce, který přelstil Václava Pipka. Za nedlouho mohli hosté přidat druhý gól, ale Václav Pipek se vrhl k tyči a střelu osamoceného Turka vyrazil. V 16. minutě to byl znovu agilní Turek, jenž z mezikruží mířil vedle branky. Až v závěru třetiny Milevsko znovu zahrozilo. Lukáš Sumerauer zadovkou uvolnil Ladislava Pauleho, ale ten z mezikruží přesně nezamířil. Kotouč se dostal na modrou k Davidu Cifreundovi, jehož Lukášem Sumerauerem tečovanou střelu Gába betonem vyrazil.

Ve druhé třetině se obraz hry změnil. První příležitost prostřední části sice měli hosté, ale více ze hry mělo Milevsko. V 23. minutě našel Zvoník z pravého kruhu před brankou Sekeru, Václav Pipek vyrazil. Na druhé straně hledal Václav Pouch přihrávkou zpoza branky před ní Lukáš Drdu, který puk do branky nenasměroval. Pak přišlo milevské vyrovnání. Libor Nikodém ve středním pásmu zpracoval přihrávku pro rozjetého Josefa Urbance, jenž se prohnal mezi obránci a svůj únik zakončil gólově. V 27. minutě střílel zpoza obránce Lukáš Sumerauer a brankařem vyražený puk Jiří Fořt z dorážky do branky nepropasíroval. Ve stejné minutě neuspěl se střelou z kruhů Lukáš Drda. V polovině zápasu byli hosté znovu blízko možnosti jít znovu do vedení, avšak sérii dorážek Kolaříka Václav Pipek zastavil a při další dorážce Reiniše mu pomohla tyč. Z protiútoku se hnal do šance Jan Sýbek, zakončoval z otočky, ale na Gábu si nepřišel. Pak došlo k výměně brankařů na obou stranách. Ve zbytku třetiny byly k vidění už jen hostující šance. Z pravé strany najížděl na domácí branku milevský odchovanec Emil Švec, Lukáš Knap mu skórovat nedovolil. V přečíslení se dostal do zakončení další odchovanec Milevska v hostujícím dresu Kevin Reiniš, z pravého kruhu přestřelil. V poslední minutě této části pálil z levého kruhu Trummer, Lukáš Knap stihl jeho střelu vyrazit.

Poslední dějství začalo šancí Milevska. Lukáš Sumerauer najížděl zleva sám na brankaře, ten mu holí puk vypíchl. Z protiakce se dostal také do samostatného nájezdu Brabec, Lukáš Knap puk zachytil. Ve 44. minutě unikl po levé straně Josef Urbanec, hostující gólman Bláha si s jeho zakončením poradil. Po nepřesné domácí rozehrávce pálil z první z prostoru kruhů Švec, Lukáš Knap vyrazil. Ve 49. minutě otočilo Milevsko stav ve svůj prospěch. Zpoza obránce vystřeli Lukáš Sumerauer a brankaři Budějovic propadl puk do branky. Poté měl hostující celek jedinou přesilovku zápasu. Hra se však převážně odbývala v jeho pásmu a Milevsko si v oslabení dokonce vytvořilo příležitost, když si na přihrávku Davida Cifreunda zpoza branky najel na kruhy Petr Hlinka, ale branku přestřelil. V 52. minutě Jan Sýbek ve středním pásmu posunul puk Milanu Kořánkovi, který po vjetí do pásma vystřelil z levého kruhu, Bláha lapačkou puk zastavil. České Budějovice se dočkaly vyrovnání za minutu. Nahození od modré neúspěšně dorážel před brankou Reiniš, puk se od Lukáše Knapa odrazil před Turka, který neměl problém trefit odkrytou bránu. Milevsko však přeci jen strhlo vítězství na svou stranu. O vítězný gól se postaral Jiří Fořt. Ten využil průniku Davida Cifreunda, z pravé strany se natlačil před protihráče a prostřelil Bláhu. Za minutu se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, které bekhendem neúspěšně zakončil Jan Sýbek. Minutu před koncem zkusili hosté hru bez brankaře. V útočném pásmu vyhráli vhazování, ale následnou střelu zastavil Josef Urbanec a vyslal za obránce Jakuba Hamerleho. Ten si zpracoval puk a dojel s ním až do prázdné brány. V závěru přidalo Milevsko ještě jeden gól. Střelu Ladislava Pauleho Bláha vyrazil, ale na opakovanou dorážku Jiřího Fořta už nestačil.