Veselí nad Lužnicí
17:00
8. 12. 2012

Body si odváží Bílina

Bílina nebyla v zápase lepším týmem, ale přesto si odváží z Milevska všechny body. Hosté se ujali vedení po šťastném gólu, ale Milevsko v další minutě dokázalo srovnat. Ve druhé části si domácí tým vytvořil převahu s řadou šancí, ale ani jednu z nich nevyužil. Rozhodnutí přišlo šest minut před koncem, kdy se Bílina nejprve prosadila v přesilovce a vzápětí přidala další gól. Milevsko dokázalo při závěrečné hře bez brankaře snížit, ale vyrovnat se mu už nepovedlo.

Milevsko bylo na úvod aktivnější a hostující brankař Brzobohatý si hned v 1. minutě musel připsat těžší zákrok po střele Milana Čunáta zpoza kruží. Pak se hrálo bez vážnějších šancí. V 7. minutě znovu zahrozilo Milevsko. Libor Nikodém objel branku a našel mezi kruhy volného Radka Volfa. Ten měl dvakrát možnost k zakončení, ale ani v jednom z pokusů gólmana Bíliny neprostřelil. Bílina pak měla výhodu přesilové hry, ale ani v té si žádnou příležitost nevypracovala. Za Milevsko zahrozil David Homolka z pravého po přistrčení Jakuba Hamerleho, ale branku minul. Přesto všechno to byli hosté, kdo otevřel skóre zápasu. Pomohla jim k tomu i pro ně šťastná teč milevské hokejky, která srazila pas Štracha do meziprostoru mezi Urbana a vyjetého domácího brankaře Václav Pipka. Hostující útočník se však přeci jen dostal k puku dříve, jednou rukou přehodil gólmana a puk doputoval až do branky. Milevská odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve ještě útočný výpad Libora Nikodéma po pravé straně zastavil brankař Brzobohatý špičkou svého betonu. Pak Jakub Hamerle zachytil na útočné modré soupeřův pokus o vyhození, poslal na branku střílenou přihrávku, kterou brankař vyrazil jen před sebe a dojíždějící David Homolka pohotově dopravil puk do branky. V 16. minutě byl znovu v akci autor vyrovnávacího gólu David Homolka, ale lehkou tečí střely Pavla Procházky si na brankaře tentokrát nepřišel. Do konce třetiny ještě dvakrát zahrozil hostující Švácha. Nejprve nebezpečnou střelou zpoza obránce, kterou Václav Pipek s obtížemi vyrazil a pak svým průnikem zleva zakončeným střelou z kruhu, která skončila v náruči milevského gólmana.

Prostřední část měla hned 8 vyloučených a tak se možnosti rodily hlavně v přesilovkách. Milevsko jí mělo hned na počátku, prosadit se v ní však nijak nedokázalo. Pak si naopak zahrála v početní výhodě Bílina. Z mezikruží v ní pálil Urban, Václav Pipek vyrazil. Pak znovu mělo výhodu Milevsko. Vhazovalo se však v jeho pásmu a Štrach po buly nebezpečně vystřelil do připraveného brankaře. V 29. minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, Nenadál volil střelu z kruhu, ale Václav Pipek se překvapit nenechal. Hostující útočník jej navíc sekl a Milevsko mělo další přesilovku. V té si vytvořilo drtivý tlak, avšak Brzobohatý všechny milevské šance zneškodnil. Dvakrát u tyčky dorážel Jakub Hamerle, ani jednou se puk do branky nedostal. Brzobohatý zastavil ránu Pavla Srdínka, teč Davida Homolky po nahození Pavla Procházky skončila vedle. Ladislav Paule pak nabil od zadního mantinelu za kruhy Pavlu Procházkovi, Brzobohatý dokázal kotouč zastavit. Svůj nejlepší zákrok si však hostující gólman ještě schovával. Předvedl jej v 33. minutě, kdy Milan Kořánek pronikl podél mantinelu za branku, odkud přihrál před ní volnému Davidu Homolkovi. Brzobohatý však skvěle vymrštil svoji lapačku a puk mířící do horní poloviny branky vytěsnil mimo ní. Po dalším hostujícím faulu a hře v příliš mnoha hráčích si Milevsko zahrálo dokonce 42 vteřinovou dvojnásobnou přesilovku. Ta mu však vůbec nevyšla a branku soupeře neohrozilo. V bílinské přesilovce nebezpečně u tyčky dorážel Přeučil, Václav Pipek nadvakrát puk vyrazil. V poslední šanci této části pronikl po levé straně Jakub Hamerle, u tyče našel Davida Homolku, Brzobohatý dokázal včas zasáhnout.

Poslední dějství začalo dohrávanou milevskou přesilovkou a po 21 vteřinách hry i šancí, když střelu Davida Homolky zpoza obránce brankař vyrazil a u tyčky dorážející Jakub Hamerle nedokázal trefit horní polovinu odkryté branky a přestřelil. Hra se pak převážně odbývala ve středním pásmu a čekalo se na chybu soupeře. V 52. minutě přihrával Jakub Hamerle od mantinelu na kruhy, odkud David Homolka trefil připravenou gólmanovu lapačku. Pak se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Po návratu bílinského hráče vjel do pásma Přeučil, vystřelil zpoza obránce a puk propadl Václavu Pipkovi mezi chrániči do branky. Rozloženému Milevsku přidali hosté hned vzápětí další ránu. Po brejku uvolnil Přeučil za kruhem Urbana a ten poslal puk na protější tyč tak šikovně, že dojíždějícímu Nenadálovi stačilo už jen nasměrovat puk do odkryté brány. V 56. minutě předvedly oba celky rychlost zakončení po vyhraném vhazování. Střelu Pavla Srdínka Brzobohatý vyrazil, na druhé straně před brankou dorážejícího Urbana zastavil Václav Pipek. Nejproduktivnější bílinský útočník však byl brzy poté vyloučen a Milevsko vrhlo všechny síly do útoku. Početní výhodu ještě podpořilo odvoláním brankaře. Velkou možnost měl před brankou dorážející Pavel Srdínko, ale branku netrefil. Už po přesilovce přihrával Milan Kořánek od zadního mantinelu na kruhy, odkud Michal Štych branku netrefil. Až půlminutu před koncem poslal Jakub Hamerle puk z otočky na branku a dorážející David Homolka protlačil puk do branky. V čase 59:51 si Milevsko vynutilo ještě vhazování v útočném pásmu, ale na kýžené vyrovnání to bylo už příliš málo času.

Milevsko bylo v zápase lepším týmem, ale z větší části si jej prohrálo samo. Mělo více ze hry, bylo aktivnější, vypracovalo si více šancí a Bílinu přestřílelo. Znovu však doplatilo na svoji střeleckou nemohoucnost. Bílina svoji hru postavila na výborném brankaři Brzobohatém a nebezpečných protiútocích. A tato taktika jí vyšla dokonale. Třikrát se v brejkových situacích dokázala gólově prosadit a to jí stačilo na výhru.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 14. Homolka (Hamerle), 60. Homolka (Hamerle) - 13. Urban (Štrach), 54. Přeučil (Urban), 55. Nenadál (Urban, Přeučil). Rozhodčí: S. Mertl - Dančišin, J. Mertl. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:29 (14:11, 19:7, 10:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.