Veselí nad Lužnicí
17:00
3. 11. 2012

Bílina rozhodla hned v úvodu

Hned čtrnáct gólů viděli diváci v duelu Bíliny s Milevskem. V samotném zápase se však žádné drama nekonalo. Bílina rozhodla o své výhře už v první třetině, především v jejím úvodu, když po necelých devíti minutách hry vedla nad Milevskem 4:0. V dalším průběhu už si domácí tým hlídal svůj náskok. Dovolil Milevsku přiblížit se maximálně na rozdíl tří gólů a přidával další branky. Skórovalo i Milevsko a zápas se tak nakonec proměnil v přestřelku.

Bílina vstoupila do zápasu velmi aktivně a když se k tomu přidaly milevské chyby, nemuselo se na gól dlouho čekat. Na začátku 3. minuty propadli hosté na útočné modré a domácí přečíslení ideálně zakončili, když puk nasměroval do milevské branky Písařík. Za 22 vteřin přišel 2. gól. Chotašovu střelu od modré srazila milevská obrana jen k Hrdličkovi, který už neměl problém prostřelit brankaře Lukáše Knapa v hostující brance. V 6. minutě měla Bílina první přesilovku a dokázala ji proměnit ve 3. gól. Nejprve střelu Písaříka z kruhu Lukáš Knap vyrazil. Stejně si poradil i se střelou Hrubanta, ale puk se odrazil k tyči k volnému Hrdličkovi, jenž znovu bezpečně dorazil kotouč do branky. V milevské brance došlo po tomto gólu ke změně, když Lukáše Knapa nahradil Václav Pipek. Ten inkasoval branku v 9. minutě, když souběžně s návratem Josefa Urbance z trestné lavice vystřelil z mezikruží Hrubant a puk odrazem o tyč zapadl do branky. V polovině třetiny se domácí opět dostali do přečíslení 2 na 1, které vedle branky zakončil Kabeláč. Milevsko pak mělo více jak minutovou dvojnásobnou přesilovku, ale prosadit se dokázalo až v její klasické části. Střela Jakuba Bernada od modré byla sražena, ale Jakub Hamerle pohotově poslal puk do branky za záda překvapeného brankaře Bíliny Brzobohatého. Domácí však do přestávky přidali ještě jeden gól. Na hranici útočného pásma chyboval Petr Hlinka, v protiútoku se Urban před něj natlačil a v nájezdu zprava se trefil k tyči.

Prostřední část začala domácí početní výhodou. V té střílel Hrubant a tečoval Polák, Václav Pipek puk zachytil. Pak mělo naopak přesilovou hru Milevsko. Pavel Procházka poslal na branku střílenou přihrávku, ale David Homolka protečoval mimo branku. Pak se naopak David Homolka přeměnil ve střelce, jeho ránu z kruhu tečoval před brankařem Petr Markulinec a puk propadl domácímu gólmanovi do branky. Bílina však rychle kontrovala. Přes Marcela Dvořáka se k tyči natlačil Dominik Novák, Václav Pipek jej u tyčky zastavil, ale na dorážku dojíždějícího Šváchy už nedosáhl. Hned po rozehrání tečoval Radek Volf střelu Michala Štycha, bohužel jen do chráničů gólmana Brzobohatého. Podobná situace nastala i na druhé straně, kde střelu od modré tečoval do tyče Kasal. Před polovinou zápasu zastavil Milan Kořánek u mantinelu domácí rozehrávku, posunul puk na kruhy na Lukáše Sumerauera, který se přesnou střelou k tyči radoval z premiérového gólu za Milevsko. Pak mělo Milevsko dvě přesilovky za sebou. Sehrálo je poměrně dobře, ale gólový efekt nepřišel. V několika situacích nedosáhli dorážející milevští hokejisté na brankařem vyražený puk před brankovištěm. Do dobré střelecké pozice se dostal Pavel Procházka, ale jeho střelu zpoza kruhů Brzobohatý zastavil. Nedorozumění mezi obránci při rozjíždění útoku využil domácí Kýhos a ve vlastním oslabení najížděl sám na brankaře, ten jeho zakončení vystihl. V pokračující přesilovce vyslal ránu od modré Pavel Procházka, puk se však zastavil na tyči. Jak využít přesilovku ukázali Bílinští v 38. minutě. Stačilo jim na to jen 5 vteřin, když po vyhraném vhazování vystřelil zápěstím od modré Pelc a puk se zastavil až v brance. V poslední minutě druhé třetiny prostrčil Radek Volf na hranici útočného pásma puk Jakubu Bernadovi, který ale nájezdem zleva na brankaře nevyzrál. V samém závěru se rodila ještě jedna možnost. Jakub Bernad získal kotouč za brankou a posunul jej k tyči na Ivana Radostu. Ten naznačil brankaři střelu, ale místo zakončení si šikovně počkal na najetí Radka Volfa, před kterým byl už jen odkrytá brána. V poslední chvíli mu však jeden z domácích hráčů nadzvedl zezadu hůl a ze zakončení sešlo.

První šanci závěrečného dějství si připravila Bílina. Zleva najížděl na hostující branku Průša, Václav Pipek lapačkou vytáhl puk nad branku. V 44. minutě se však už domácí dočkali. Zpoza branky přihrával Mackal a Písařík střelou k protější tyči skóroval. Brzo poté najížděl na hostující branku Hrubant, Václav Pipek proti němu úspěšně zasáhl. V 47. prošel přes obránce domácí Průša a zasáhl horní tyč. Za minutu se u mantinelu přes Michala Štycha dostala čerstvá posila domácích z Litvínova Písařík a svým třetím gólem potvrdila svůj přínos. Domácí diváci se začali dožadovat desítky. Místo toho však viděli gól ve své brance. Při hře ve čtyřech na obou stranách zakončoval po buly z kruhů Pavel Srdínko a brankařem vyražený puk poslal do branky Jiří Fořt. V 53. minutě se povedenou individuální akcí prezentoval Pavel Procházka, jenž se na svém útočném výletě prokličkoval přes dva protihráče až před brankaře, ale ten jeho střelu vystihl. Milevsko se přeci jen ještě jednoho gólu dočkalo. Jan Sýbek vedl útok podél pravého mantinelu. Jeho první střela byla sražena, ale následná dorážka si našla cestu do sítě. V poslední šanci zápasu přihrával od zadního mantinelu Pavel Procházka, před brankou bekhendem zakončoval Ivan Radosta, Brzobohatý skryl puk ve svých chráničích.

Milevsko si nechalo utéct zápas hned v jeho samém začátku. Příliš otevřená obrana a nedůraz před vlastní brankou vedly k rychlému a bezpečnému domácímu vedení. Bílina první část jednoznačně opanovala. V dalším průběhu už sehráli Milevští s domácími vyrovnanější partii, kdy jim stačili i gólově. Pro Milevsko hodně špatná první třetiny rozhodla o zaslouženém domácím vítězství.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 3. Písařík (Průša, Mackal), 3. Hrdlička (Chotaš), 6. Hrdlička (Hrubant), 9. Hrubant (Hrdlička, Polák), 19. Urban (Polák), 26. Švácha (Novák), 38. Pelc (Mackal), 44. Písařík (Mackal, Polák), 48. Písařík (Grundmanis) – 13. Hamerle (Bernad), 24. Markulinec (Homolka, Procházka), 29. Sumerauer (Kořánek), 48. Fořt (Srdínko), 58. Sýbek (Sumerauer). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení:0:0 . Střely na branku: 39:32 (18:9, 12:15, 9:8). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 9:3, 9:5.