Ani ve druhém derby Milevsko neuspělo

Ani druhé jihočeské derby za sebou Milevsko nezvládlo. Po domácí prohře s Táborem neuspělo ani v Jindřichově Hradci. Ten dosáhl svého prvního plnobodového vítězství v sezóně. Jeho základ položil hned v první třetině, ve které vstřelil dva góly. Na začátku prostřední části přidal domácí tým třetí gól, ale Milevsko na něj našlo rychlou dopověď. Vajgar však dalšími dvěma góly definitivně utnul i ty nejmenší milevské naděje na bodový zisk. V závěrečném dějství už jen oba celky jedním gólem daly výsledku konečnou podobu.

26.10.2013 | Radek Kolín

11.kolo, sobota 26.10.2013
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Milevsko 2010
6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Kasalý (Mazanec, Šperger), 19. Kocar (Jasečko, Voříšek), 24. Šperger, 37. Voříšek (Tržil), 39. Procházka (Kocar), 47. Tomšík (Jasečko, Kocar) - 25. Sýbek (Hamerle, Fořt), 44. Fořt (Homolka). Rozhodčí: D. Pražák - J. Mertl, Samuel . Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:34 (14:8, 11:14, 7:12). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Exner - Tržil, Jasečko, Klement, Chmel, Procházka, Štěpán, od 41. min. Popelka - Kocar, Voříšek, Tomšík - Mazanec, Šperger, Kasalý - Maryška, Skokan, Záhora
HC Milevsko 2010: Pipek – Hamerle, Srdínko, Štěrba, Čunát, Dvořák, Drda – Urbanec, Vejchoda, Korous - Fořt, Sýbek, Homolka - Decsy, Sumerauer, Novák (od 21. Król)

Milevsko trápí absence obránců a tak kromě Lukáše Drdy musel v utkání v Jindřichově Hradci naskočit do obrany i další hráč z útoku Jakub Hamerle. První nebezpečnou střelu na bránu vyslal milevský Václav Korous, domácí gólman Exner byl pozorný. Ve 3. minutě se prodíral mezi obránci jindřichohradecký Voříšek, ale branku netrefil. Za minutu našel Jakub Hamerle dlouhým pasem na červené Lukáše Sumerauera, jehož ránu z kruhů Exner vyrazil. Pak mělo Milevsko první přesilovku. Bekhendová střela Josefa Urbance z levého kruhu si cestu do sítě nenašla. Pak nahazoval v početní výhodě od modré Jakub Hamerle, puk zastavil zády k brance David Homolka, ale jeho zakončení Exnera nepřekvapilo. V 9. minutě nebezpečně tečoval před milevskou brankou Tomšík, Václav Pipek puk do branky nepropustil. Pak si také Vajgar zahrál první přesilovku. Voříšek vyjel z rohu až před branku, ale Václava Pipka nepřekonal. Po skončení oslabení se hnal na domácí branku z pravé strany Roman Štěrba, Exner jeho bombu dokázal vytěsnit. Další domácí možnost už skončila gólem. V přečíslení 2 na 1 Šperger výborně našel na protějším kruhu Mazance, Václav Pipek se však bleskově dokázal přesunout a střelu zastavit. Puk se však od jeho betonu odrazil před branku, kde nepokrytý Kasalý dorazil puk do branky. V 16. minutě vystřelil po vyhraném buly David Homolka, Exner jeho střelu zastavil. Na druhé straně dostal domácí obránce Klement puk za kruhy od Špergra, ale branku minul. Jindřichův Hradec stihl do přestávky přidat ještě jeden gól. Po přihrávce Voříška na levý kruh se Jasečko v zakončení neunáhlil, po kličce poslal puk na pravý kruh, kde Kocar zamířil nad padajícího Václava Pipka.

Druhá třetina začala domácí početní výhodou. V té si nejprve Jakub Hamerle zpracovávající bruslí nahození před branku málem srazil puk do vlastní brány, ale pak založil milevský brejk ve vlastním oslabení, který ranou zpoza pravého kruhu do tyče zakončil Václav Korous. V 24. minutě se ocitl ve velké šanci domácí Tomšík, ale z prostoru kruhů mezi tři tyče nezamířil. Vzápětí však poslal do třígólového náskoku domácí Šperger, který vyhrál za brankou souboj s Milanem Čunátem, vyjel před ní a trefil mezeru mezi chrániči Václava Pipka. Za minutu Milevsko snížilo znovu na rozdíl dvou branek. Jakub Hamerle ve středním pásmu zachytil domácí rozehrávku, poslal po přejetí hranice útočného pásma puk doleva na Jana Sýbka, který zamířil do branky. Před polovinou zápasu najížděl z levé strany na hostující bránu Kocar, Václav Pipek jeho průnik zastavil. V 33. minutě bylo Milevsko v přesilovce blízko dalšího snížení, ale po střele Marcela Dvořáka od modré se Josef Urbanec z dorážky netrefil do odkryté branky. Vajgar to hned z protiakce potrestal. Voříšek zaútočil po pravé straně, vystřelil z kruhu a puk propadl Václavu Pipkovi mezi chrániči do branky. Za půlminutu dostal Jindřichův Hradec výhodu přesilové hry a využil jí k pátému gólu. Puk po sraženém nahození před branku zachytil Jaroslav Kocar, posunul puk do výhodnější střelecké pozice Procházkovi, jenž se trefil k tyči. V 39. minutě poslal Josef Urbanec z rohu puk až za kruhy, odkud neprostřelil Exnera Jakub Hamerle.

I na začátku posledního dějství muselo Milevsko čelit domácí přesilovce. V té se napřed prodral mezi obránci Jan Sýbek, ale Exnera nepřekonal. Pak se mezi kruhy ocitl osamocený Mazanec, ale Václav Pipek dokázal včas zasáhnout. Poté Milevsko vstřelilo druhý gól. David Homolka vedl útok po pravé straně, jeho střela z kruhu Exnerovi propadla a Jiří Fořt dorazil puk do branky. Vajgar zareagoval poměrně rychle. Tomšík se vřítil do útočného pásma podél pravého mantinelu a střelou zpoza kruhu trefil odrazem o horní tyč horní roh milevské brány. Milevsko se však nevzdalo a snažilo se ještě něco s výsledkem udělat. Naráželo však hlavně na svoji střeleckou nemohoucnost. Jan Sýbek zaútočil po pravé straně, před brankou našel Jiřího Fořta, který trefil tyč. Petr Król vysunul za obránce Jana Sýbka, jenž sám proti brankaři nedal. Domácí gólman zastavil i průnik Petra Króla z levé strany. Z ojedinělé domácí šance netrefil bránu z prostoru za kruhy Štěpán. Pak znovu pokračovalo ve spalování šancí Milevsko. David Decsy vedl útok zleva, u tyčky našel Petra Króla, který ještě vyladil akci posunutím před branku Davidu Homolkovi, jenž tváří v tvář brankaři nedal. V 59. minutě po vhazování v hostujícím pásmu se dostal do brejku David Decsy, puk mu však o kousek utekl a tak byl nucen zakončovat zblízka, s čímž si Exner poradil. V poslední minutě ještě dvakrát po milevských střelách propadl puk domácímu brankaři výstrojí, ale v obou případech putoval pomalu vedle branky. Poprvé to bylo po střele Josefa Urbance z pravého kruhu, podruhé po dorážce Marcela Dvořáka u tyčky.

Milevsko bylo v derby Jindřichovu Hradce vyrovnaným soupeřem. Střelecky bylo aktivnější, ale doplatilo na slabou koncovku. Vajgar ve většině případů své šance proměnil a udělil Milevsku lekci z produktivity.