logo

Ve čtvrtfinále play-off se Milevsko utká s Pelhřimovem

Ve čtvrtfinále play-off se Milevsko utká s Pelhřimovem
26.02.2020, Radek Kolín

Poslední kolo Krajské ligy mužů se dohrávalo v neděli, ale o konečném pořadí skupiny rozhodly již sobotní zápasy. Milevsko si udrželo 8. místo v tabulce a ve čtvrtfinále play-off se tak potká s 1. celkem po základní části HC Pelhřimov, který si své prvenství zajistil s předstihem. Play-off bude hráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 28.2. od 19 hodin v Pelhřimově, druhý zápas bude sehrán v neděli 1. 3. od 17 hodin v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Pelhřimově pravděpodobně ve středu 4.3. od 19 hodin.

 

Zatímco pelhřimovský B tým byl po dva ročníky své účasti v Jihočeské krajské lize mužů otloukánkem soutěže, A tým Pelhřimova se po svém sestupu z II. ligy stal jejím lídrem. Za celou základní část nebodoval pouze v jediném utkání a z jednoho odešel poražen po prohře po nájezdech. V ostatních bodoval naplno. Stal se tak suverénním vítězem soutěže, který ovládl tabulku s pohodlným 15-ti bodovým náskokem na 2. celek v pořadí Radomyšl. Ve 22 zápasech získal Pelhřimov 61 bodů při skóre 144:69. Byl tak nejvíce skórujícím a nejméně inkasujícím týmem. Milevsko se ziskem 28 bodů nedosáhlo ani na polovinu bodového zisku Pelhřimova.

První polovina

Pelhřimov hned od začátku ročníku potvrzoval roli favorita soutěže. Sezónu zahájil vysokou výhrou 9:1 v Božeticích a dál sbíral body jak na běžícím pásu. Někdy to byly těsné výhry jako 3:2 v Jindřichově Hradci nebo 5:4 v Humpolci. Dokázal však nadělit i desítku Hluboké. Hlavně v domácím prostředí si počínal většinou jednoznačně a potrápit ho zde dokázala pouze Soběslav, která prohrála 5:4, když však dotahovala až v závěru. Pouze v jediném střetnutí Pelhřimov narazil, když prohrál na ledě svého tehdejšího konkurenta o 1. místo Českého Krumlova 5:2.

Druhá polovina

Ve druhé polovině soutěže dominance Pelhřimova pokračovala. Znovu si připisoval jedno vítězství za druhým a postupně setřásl své pronásledovatele. Prvenství si Pelhřimov zajistil již několik kol předem. Ve druhé polovině přidal další 3 dvouciferné výhry, když doma rozdrtil Božetice 11:0, Jindřichův Hradec 10:3 a Humpolec 11:2. Jediné body ztratil až v posledním kole základní části, když padl v Soběslavi 7:6 po nájezdech. Pelhřimov sice vstřelil úvodní gól, ale pak získal vedení na svou stranu domácí tým. Pelhřimovu se podařilo odvrátit druhou porážku po základní části až minutu před koncem.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

V obou vzájemných zápasech zvítězil Pelhřimov. Poprvé se radoval na milevském ledě, kde rozhodl o své výhře 5:2 hned v první třetině, kterou ovládl 3:0. Postupně zvýšil svůj náskok až na pětigólový rozdíl a to ještě pře polovinou utkání. Až poté dokázalo Milevsko dvěma góly prohru alespoň zkorigovat.
Obdobně probíhala i odveta na ledě Pelhřimova, byť toto střetnutí bylo vyrovnanější. Pelhřimov znovu rozhodl dobrým vstupem do zápasu, když se prosadil hned dvakrát v 5. minutě. Do konce třetiny přidal ještě 1 branku a znovu tak vyhrál první dějství 3:0. Milevsko už další góly do své sítě nepřipustilo. Po polovině utkání domácí vedení snížilo, ale byl to jediných gólový úspěch, který konečné vítězství Pelhřimova 3:1 neodvrátil.

Sestava Pelhřimova z posledního zápasu základní části v Soběslavi:
HC Pelhřimov : Kaiseršot (21. Jíra) – F. Kasalý, D. Kasalý, F. Bříza, D. Vrátný, Hráček, D. Vrátný – Vysloužil, Martin Hadrava, Marek Hadrava, B. Svoboda, Votápek, Siřiště, D. Šulák, Vylíčil, Kopic, Zadražil

Další dvojice čtvrtfinále play-off: :
Radomyšl - Veselí, Český Krumlov - Strakonice, Humpolec - Soběslav

 

Partneři klubu

Aktuality

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

(16.10.2019 - 20:41) - Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.

Den státního smutku

(09.10.2019 - 16:34) - Vedení Českého hokeje dalo na vědomí, že ve dnech veřejného rozloučení s Karlem Gottem v pátek 11. října a státního smutku v sobotru 12. října se konají zápasy všech soutěží podle původního rozpisu, tedy beze změny. Případné uctění památky zesnulého zpěváka zůstává na rozhodnutí pořádajícího klubu

Michal Štych trenérem

(01.10.2019 - 20:47) - Vedení HC Milevsko 2010 po neúspěšném startu A týmu do nového ročníku soutěže v pondělí přeobsadilo post trenéra týmu. Po dohodě vedení a trenérů byl hlavním trenérem jmenován dlouholetý kapitán HC Milevsko 2010 Michal Štych. Michal Štych se ujal vedení týmu hned na pondělním tréninku.
 
 
 
Copyright © 2020 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál