logo

Smutná zpráva pro příznivce milevského hokeje a tenisu.

Smutná zpráva pro příznivce milevského hokeje a tenisu.
05.06.2017, Jaroslav Kolář

 
Dnes jsme se v milevské smuteční obřadní síni v kostele sv. Jiljí rozloučili se Stanislavem Mužíkem. Za HC Milevsko 2010 se rozloučil Radek Kolín slovy:

„V sobotu 3. června ve věku 72 let opustil řady živých Stanislav Mužík. Zemřel náhle po vítězné tenisové čtyřhře, k níž nastoupil v Opařanech spolu s bývalým brankářem a kamarádem Juliem Maarem.

Celý život Stanislava Mužíka byl spjat se sportem. Začínal jako fotbalový brankář, byl vynikající hokejista, tenista, tenisový trenér a hokejový rozhodčí. Stanislav Mužík byl odchovancem Litvínova. V letech 1966-69 sehrál za Severočechy osm ligových utkání, vstřelil tři góly. Hokej hrál také na vojenské službě v Dukle Košice a Dukle Jihlava B. Následně patřil k dlouholetým oporám hokejového celku ZVVZ Milevsko. Zažil jako hráč největší úspěch v historii milevského hokeje, který se v závěru sezóny 1972 - 73 probojoval do kvalifikace o účast v nejvyšší soutěži, na postup v konkurenci týmů Chomutova, Vítkovic, Motoru Č. Budějovice a Zvolena však nedosáhl. Jako hráč nezkazil žádnou legraci, vytvářel v mužstvu kamarádské a sportovní klima a přinášel radost všem fanouškům a příznivcům ledního hokeje. Po Milevsku nastupoval v dresu Vimperku, Jindřichova Hradce a aktivní hráčskou kariéru zakončil v Táboře. Několik sezón působil jako hokejový rozhodčí v různých soutěžích. V posledních letech zastával na hokejích v Milevsku funkci pomocného rozhodčího v boxu časoměřičů. Už během hokejové kariéry se začal intenzivně věnovat tenisu a záhy se stal na dlouhá léta oporou milevského tenisu. Z hokeje si přinesl výbornou kondici, postřeh a houževnatost, ke kterým přidal dobrou tenisovou techniku a svojí pověstnou chytrost. Díky těmto vlastnostem dosahoval velmi dobrých výsledků na turnajích i v soutěžích tenisových družstev. Svým přístupem k tenisu, přátelskou povahou, ochotou a také humorem ovlivnil několik generací milevských tenistů a byl vždy oblíbeným partnerem jak aktivních, tak i začínajících hráčů nebo zasloužilých tenisových veteránů. Po skončení závodní kariéry se Stanislav Mužík začal věnovat trenérské činnosti, jíž zůstal věrný až do posledního dne svého života. “

 

Partneři klubu

Aktuality

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

(16.10.2019 - 20:41) - Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.

Den státního smutku

(09.10.2019 - 16:34) - Vedení Českého hokeje dalo na vědomí, že ve dnech veřejného rozloučení s Karlem Gottem v pátek 11. října a státního smutku v sobotru 12. října se konají zápasy všech soutěží podle původního rozpisu, tedy beze změny. Případné uctění památky zesnulého zpěváka zůstává na rozhodnutí pořádajícího klubu

Michal Štych trenérem

(01.10.2019 - 20:47) - Vedení HC Milevsko 2010 po neúspěšném startu A týmu do nového ročníku soutěže v pondělí přeobsadilo post trenéra týmu. Po dohodě vedení a trenérů byl hlavním trenérem jmenován dlouholetý kapitán HC Milevsko 2010 Michal Štych. Michal Štych se ujal vedení týmu hned na pondělním tréninku.
 
 
 
Copyright © 2020 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál