logo
Zápas 1. kola Krajské ligy mužů mezi HC Milevsko 2010 a Slavoj Český Krumlov byl odložen.

Letní příprava a aktiv

Letní příprava a aktiv
05.06.2018, Jaroslav Kolář

 
1. Na pondělním losovacím aktivu Jč. KVV ČSLH byl odsouhlasen stejný formát krajské ligy mužů jako loni – hrát se bude dvoukolově každý s každým a zůstává také systém play off na dvě vítězná utkání. Ztotožňujete se s tímto rozhodnutím? Pro nastávající sezónu zůstává stejný herní model soutěže. Takže se hraje tříbodovým systémem, při nerozhodném stavu po základní hrací době následuje pětiminutové prodloužení hrané se třemi hráči v poli a brankářem. Pokud nepadne rozhodující branka, následují samostatné nájezdy po klasické úpravě ledové plochy pro nájezdy. Nájezdy jede v první sérii pět hráčů, nerozhodne-li se, pořadí se prohodí a nájezdy pokračují do rozhodnutí. Play off se hraje na dvě vítězná utkání, kdy se začíná a případně končí na domácím ledě lépe postaveného týmu po základní části. Tento model jsme před začátkem uplynulé sezóny prosazovali. Model považuji za sportovní a pro diváky rozhodně atraktivnější.

2. Na aktivu vystoupil pouze jeden oddíl proti startu Pelhřimova B, loňského nováčka, který hrál v soutěži až nedůstojnou roli a často dostával vysoké příděly. Kdo se ohradil proti Pelhřimovu? A jaký názor máte vy na krajskou ligu se 13 manšafty, kdy má každé kolo jeden z oddílů volno? Nějak si neuvědomuji, že by některý klub výrazně vystoupil proti účasti Pelhřimova B. Pokud si Pelhřimov potřebuje ohrávat dorostence a juniory v mužském hokeji a náklady jsou pro ně přijatelné je to jejich rozhodnutí. Po další rekonstrukci soutěží dorostu a juniorů budou mít patrně jiný tým hráčů z podstatně širšího regionu. Třináct týmů přináší volno jednomu týmu v kole. Nás to letos čeká hned v úvodu, protože jsme nalosovali číslo 7. Systém je pro všechny týmy stejný. Výhoda či nevýhoda to je asi někteří rozebírají dle výsledku utkání po pauze. Prohra – v pauze tým vypadl z tempa, přestávka týmu nesvědčí. Když se utkání vyhraje, většina týmů to neřeší.

3. Jedinou zásadní změnou je zavedení pěti nájezdů místo dosavadních tří v případě nerozhodného výsledku po základní hrací době i po prodloužení, co na to říká? Zvýší změna atraktivitu rozstřelů? Jsem pro, aby všechny soutěže řízené ČSLH měly stejná pravidla. Pokud extraligy má v nájezdech v první sérii pět exekutorů, nevidím důvod proč, by naše soutěž měla jet nájezdy jinak. K podstatně větší změně dochází ve velikosti a tvaru brankoviště. Ve všech soutěžích se od letoška přechází k brankovišti, tak jaké známe z NHL. To může pro některé gólmany znamenat zhoršenou orientaci.

4. Už se A tým připravuje na nový soutěžní ročník? Jakým způsobem zatím trénujete? Tým nastoupil začátkem května k letní přípravě. Tým se pravidelně dvakrát v týdnu schází. Do přípravy se zapojil v podstatě celý tým uplynulé sezóny. Po zkušenostech z loňské sezóny tým pracuje na udržení a zvýšení fyzické kondice, oproti předcházejícím přípravám se nepřipravuje v posilovně. Do přípravy je začleněn klasický fotbal. Cviky jsou zaměřeny na zvýšení dynamiky, obratnosti a na práci se svým tělem.

5. Rýsuje se příchod některých hráčů, kteří by mohli kádr posílit? A udržíte loňský tým pohromadě? Tak jako každý rok nějací hráči jsou, ale jejich příchod záleží na jejich rozhodnutí a na tom jak dopadne jejich vyjednávaní v mateřském klubu. Zatím se tým rýsuje na loňské sestavě.

6. Kdy půjdete poprvé na led? Už máte naplánovaná přípravná utkání? Dle předpokladu bychom na led měli vyjet kolem 15. srpna. Přípravná utkání bychom chtěli pro tým v počty pěti maximálně šesti. Termíny jsou v jednání a odvozovat se budou podle termínu zahájení soutěže. V letošním roce chceme sehrát přípravu s celky IHC Písek 2.liga, HC Příbram, TJ Sokol Radomyšl.

7. Pokud odbočíme k mládeži, jaká družstva jste do soutěží přihlásili? Zůstává počet mládežnických týmů podobný, nebo už se projevila i široká mládežnická základna u náboru? Do soutěží jsme přihlásili od druhých tříd po mladší a starší žáky. U soutěže starších a mladších žáků dojde letos ke změně složení a systému. Skupinu bude hrát deset jihočeských týmů (bez účastníků Plzeňského kraje) a tříkolově. Soutěž bude řídit Jihočeský KVV ČSLH. Zlepšená náborová prace a zvýšený zájmem o hokej v Milevsku se projeví za pár let. Milevskému hokeji přeji, aby stávající trend zůstal, trenérům aby se práce dařila.

8. Jaký plán přípravy mládežnické celky mají? Už trénují na suchu? Tak jako A tým všechny mládežnické týmy již od začátku května trénují. V přípravě využívají Tělocvičnu Základní školy, malou umělou trávu, In-line plochu, někteří využívají ledovou plochu v Písku.

9. Po sezoně skončili trenéři u obou žákovských kategorií – působení na trenérské lavici ukončil stále aktivní hráč Michal Štych a do Strakonic odešel Luboš Krupka. Kdo je nahradí? Vystačíte si se stávajícími trenéry, nebo vaše řady někdo rozšíří? Můžete představit složení realizačních týmů u jednotlivých kategorií?

V podstatě si musíme vystačit se svými trenéry Starší žáci – Lukáš Matějka, František Klíma – VD Petr Bejšák Mladší žáci – Marek Podrabský – VD Jan Hlavín 4. třídy – Jiří Rybák, Jan Kolář – VD Ondřej Šimánek 3. třídy – Jan Kolář, Jiří Rybák – VD Luboš Vaniš 2. třídy – Lukáš Matějka, Jan Kolář – Brankáři – Michael Panec, Jan Kolář

10. V jaké fázi je v tuto chvíli naplňování rozpočtu pro nadcházející sezonu? Už jej můžete odhadnout a porovnat s předcházejícími roky? Generální sponzor již v loňském roce avizoval ponížení svého angažování v milevském sportu. Pokusíme se tak jako v loňské sezóně tento výpadek nahradit získáním nových partnerů. S některými jsme již domluveni. Podali jsme žádosti na podporu z projektů, které vypsal Jihočeský kraj a MŠTM. Věříme, že budeme se žádostí úspěšní v rozsahu minulé sezóny. S podporou města Milevska bychom měli pokryty z větší části náklady na mládež. Tím, že hokej ztratit statut prioritního sportu, platíme pronájem ledové plochy, šaten a sportovišť, snížením podpory ze strany generálního partnera dojde ke snížení rozpočtu pro A tým proti předcházejícím sezónám.

 

Partneři klubu

Aktuality

Zápas 1.kola odložen

(16.09.2020 - 09:55) - Zápas 1. kola Krajské ligy mužů, ve kterém měl HC Milevsko 2010 nastoupit proti týmu Slavoj Český Krumlov, byl odložen. Stalo se tak na základě žádosti Slavoje Český Krumlov z důvodu zranění a nemoci. Utkání plánované na sobotu 19. září se uskuteční v náhradním termínu.

S Pískem zrušeno

(25.08.2020 - 18:24) - Přípravné utkání s IHC Písek naplánované na 2.9.2020 v Písku bylo po dohodě klubů zrušeno.

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

(16.10.2019 - 20:41) - Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.
 
 
 
Copyright © 2020 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál