Turnaj čtyř krajů U13

8.1.2017, Kolín Radek

V neděli 8. ledna 2017 se na milevském zimním stadionu uskutečnil turnaj čtyř výběrů krajů hráčů ročníku 2004. Všechna střetnutí se odehrála na 3 x 15 minut. Nejprve se utkaly týmy Jihočeský kraj a Kraj Vysočina, poté na sebe narazily Pardubický a Královéhradecký kraj. Poražené celky se následně střetly v utkání o 3. místo. Vítězné týmy z úvodních duelů se potkaly v zápase o konečné prvenství. Vítězem turnaje se stal výběr hráčů Jihočeského kraje.

Jihočeský kraj - Kraj Vysočina 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Jihočeši se prosadili vždy jedním gólem v konci úvodních dvou třetin. V závěrečné části pak své vítězství stvrdili dalšími dvěma góly a navíc svému soupeři nedovolili ani jednou skórovat.
Branky a nahrávky: 14. Zátopek (Marhoun), 30. Čančura, 31. Vavřík (Pitel), 40. Vavřík (Kříž)
Rozhodčí: David Čáp - Petr Šimánek, Václav Kubíček
Vyloučení: 3:1
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Průběh utkání: 4:0.
Nejlepší hráči zápasu: Jihočeský kraj: Tomáš Cibulka, Kraj Vysočina: Michael Procházka

Jihočeský kraj:
Ešler - Čančura, Cibulka, Janda, Placek, Kumfmüler, Hromada - Kříž, Pitel, Vavřík - Braun, Hála, Petrásek - Dubský, Marhoun, Zátopek
Trenér: Jan Rybáček
Kraj Vysočina:
Velmelka (od 24. Havlík) - Číhal, Vovsík, Němec, Šabatka, Fišer, Jaša - Pigl, Baťa, Jungwirth - Svoboda, Staněk, Horký - Doležal, Bačkovský, Procházka - Vašák
Trenér: Štěpán Hrůza

Pardubický kraj - Královéhradecký kraj 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Královéhradecký kraj se ujal vedení v I. třetině a svůj náskok držel až do posledního dějství. V něm Pardubický kraj vyrovnal, ale Královéhradecký kraj se ještě v téže minutě opět ujal vedení. Pardubičtí však znovu vyrovnali a za další minutu rozhodli o svém vítězství.
Branky a nahrávky: 36. Červenka, 38. Formánek (Jirout), 39. Kubíček (Procházka) - 5. Jahelka, 36. Novotný (Sýkora)
Rozhodčí: Josef Stach - Petr Šimánek, Krištof Maxa
Vyloučení: 2:2
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Nejlepší hráči zápasu: Pardubický kraj: František Formánek, Královéhradecký kraj: Dominik Pavlata

Pardubický kraj:
Kvaček - Červenka, Trögner, Joudal, Koudelka - Votava, Procházka, Jirout - Formánek, Kubíček, Macas - Štětka, Hebek
Trenér: Jiří Fibigr
Královéhradecký kraj:
Bárta - Švagr, Rychlovský, Sýkora, Kulhánek, Pavelka, Jerman - Jahelka, Souček, Perička - Jirásek, Petr, Novotný - Brožek, Kodym, Pavlata - Švadlák
Trenér: Pavel Biegl

Utkání o 3. místo:
Kraj Vysočina - Královéhradecký kraj 7:6 s.n. (1:1, 2:3, 3:2 -1:0)

V utkání o 3. místo se strhla gólová přestřelka. Kraj Vysočina otevřel skóre zápasu hned v 1. minutě. Královéhradecký kraj vyrovnal, ale ve druhé části znovu musel dorovnávat soupeřovo vedení. Následně zvrátil stav ve svůj prospěch a byť Vysočina vyrovnala, na poslední třetinu šel Královéhradecký kraj s jednogólovým náskokem. Ten postupně navýšil až na vedení 6:3 a zdálo se být rozhodnuto. Vysočina se však nevzdala a dokázala stav srovnat, když se na hráčích Královéhradeckého kraje přeci jen projevila únava z dvou zápasů hraných hned za sebou. Utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ze 6 exekutorů se prosadil jediný a to Jonáš Jungwirth, který tak rozhodl o zisku 3. místa pro Kraj Vysočina.
Branky a nahrávky: 1. Vovsík, 20. Bačkovský (Jungwirth), 25. Jungwirth (Svoboda, Bačkovský), 35. Jungwirth, 38. Procházka (Baťa), 39. Jungwirth, rozh. nájezd Jungwirth - 8. Pavlata (Brožek), 22. Pavlata, 25. Brožek (Pavlata), 28. Brožek (Švadlák, Pavelka), 31. Novotný (Petr), 32. Brožek (Pavlata)
Rozhodčí: Josef Stach - Miloš Mitáš, Petr Kotaška
Vyloučení: 1:0
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6, 6:6.
Nejlepší hráči zápasu: Kraj Vysočina: Jonáš Jungwirth , Královéhradecký kraj: David Brožek

Velmelka (od 25. Havlík) - Vovsík, Němec, Číhal, Fišer, Šabatka, Jaša - Pigl, Procházka, Baťa - Horký, Doležal, Vašák - Jungwirth, Bačkovský, Svoboda - Staněk
Bárta - Sýkora, Kulhánek, Pavelka, Jerman, Švagr, Rychlovský - Švadlák, Novotný, Petr - Brožek, Kodym, Pavlata - Jahelka, Souček, Perička - Jirásek

Utkání o 1. místo:
Jihočeský kraj - Pardubický kraj 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Po gólu z úvodní třetiny položil Jihočeský kraj základy svého vítězství v prostřední části, ve které skóroval hned třikrát. Pardubickému kraji se podařilo v poslední třetině už jen kosmeticky výsledek upravit a vstřelit čestný gól. Byla to jediná branka, kterou Jihočeský kraj v turnaji inkasoval.
Branky a nahrávky: 13. Petrásek (Hála), 16. Čančura (Cibulka), 20. Dubský (Petrásek), 26. Pitel (Cibulka) - 39. Hebek (Koudelka)
Rozhodčí: Jakub Macák - Miloš Mitáš, Petr Kotaška
Vyloučení: 4:3
Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Nejlepší hráči zápasu: Jihočeský kraj: Richard Pitel , Pardubický kraj: Jakub Koudelka

Heidinger - Čančura, Cibulka, Janda, Placek, Kumfmüler, Hromada - Kříž, Pitel, Vavřík - Braun, Hála, Petrásek - Dubský, Marhoun, Zátopek
Kindl - Štětka, Červenka, Joudal, Votava - Procházka, Koudelka, Jirout - Trögner, Formánek, Hebek - Macas, Kubíček