logo

Rozhovor s Michalem Pancem

Rozhovor s Michalem Pancem
27.12.2017, Josef a Martin Petřík

K prvnímu rozhovoru v letošní sezóně jsme si pozvali naší současnou oporu v brankovišti Michaela Pance. I přes svůj mladý věk prošel ve své kariéře už pěknou řádkou klubů. Milevsko, Znojmo, Písek, Tábor, Prostějov, Plzeň, Sokolov, Karlovy Vary. To je výčet měst, ve kterých Michael působil. Nyní se vrátil do Milevska, aby zdejšímu klubu pomohl k postupu do vyšší soutěži.

 
Na brankářském postu jsi několik let působil mimo Milevsko. Můžeš nám říct, jaké byly štace v předchozích klubech? Když to vezmu od úplného začátku. S hokejem jsem začínal tady v Milevsku. V patnácti letech jsem odešel do dorostu Plzně. Odtud jsem poté zamířil do Karlových Varů. V rámci toho působiště jsem byl poslán také k několika zápasům do Sokolova. Velký přesun se poté odehrál s mým přestupem do Znojma. Zde jsem pár let zůstal. Chytal jsem jak za Znojmo, tak také chvilku v Prostějově. V roce 2010 se naskytla možnost chytat v domovském Milevsku druhou ligu. Rád jsem tuto šanci využil a vrátil jsem se. Pak jsem se přesunul do nedalekého Tábora, zde se nám povedlo vytvořit skvělý tým, který několikrát prošel až do baráže o první ligu. Druhou ligu jsem posléze chytal také v Písku. Nakonec jsem se ocitl v Havlíčkově Brodě, kde jsme opět hráli o postup. Mimochodem jsem si zde užil skvělou atmosféru na legendární vsetínském lapači, kde jsme s mužstvem doslova sahali po postupu do první hokejové ligy.

Do letošní sezóny vstoupil náš tým výhrami na domácím ledě, zatímco na venkovních ledech jste se docela trápili. Čím to bylo? Na to se těžko odpovídá. Někdy se to tak v hokeji prostě stane, že Vám to jde o hodně hůř, než před domácím publikem. Někdy to také nějakou dobu trvá, než si tým sedne. Přece jenom se tu před letošním ročníkem odehrálo několik změn. Byly nové lajny. V první utkání se k tomu navíc přidaly různé absence zaviněné zraněními a nemocemi. V poslední zápasech ať už venku, či doma si to začíná čím dál tím více sedat. Snad to tak bude pokračovat. Uděláme proto maximum.

Ve statistikách si zatím držíš průměr 2,87 inkasovaných branek na zápas. To vůbec není na krajský přebor vůbec špatné. Vládne tedy spokojenost? Abych řekl pravdu, tak vůbec žádné statistiky nesleduji. Já jsem až takový, že nesleduji třeba ani tabulku. Takže se kolikrát stane, že proti někomu hrajeme a já před utkáním ani nevím, zda je ten tým v tabulce před námi, nebo naopak za námi. Jestli však mám takový průměr, tak mě to samozřejmě těší, ale je to zásluha celého týmu.

Zhruba kolem září jsi v jednom z rozhovorů prohlásil, že se chceš s týmem porvat o postup. Zůstává tento cíl stejný? Ano, cíl zůstává samozřejmě stejný. Abych popravdě řekl, tak jsem vůbec nečekal, že týmy v krajském přeboru budou tak moc vyrovnané. Krajský přebor je pro mě vlastně úplně nová soutěž. Před letošním ročníkem jsem tuto soutěž ještě nikde nehrál. Jinak když se vrátím k tomu, co jsem řekl. Určitě to bude hodně náročné. Týmy jsou tu kvalitní, ale já věřím, že když do toho dáme úplně všechno, tak se o to ještě určitě porveme.

Víme že bydlíš v Českých Budějovicích. Není problém s cestováním? Co se týče dojíždění, tak zde zatím žádný problém není. Jen se mi občas někteří kluci smějí, že jsem blázen, když sem dojíždím z Českých Budějovic. Ale s tím jsem sem samozřejmě šel, že budu trávit nějaký ten čas na cestách. Obdobně jsem to měl například při angažmá v Havlíčkově Brodě, kde jsem sice žil, ale na konci sezóny už jsem tam také jen dojížděl.

Hokej v Milevsku prožil v dřívější době slavná druholigová, i prvoligová období. Chtěl bys něco podobného také ještě zažít? Určitě. Samozřejmě že bych něco takového chtěl ještě zažít. A myslím si, že nejsem sám. Proto ten hokej přeci hrajeme. Myslím si, že by si to zasloužili také fanoušci. Ti nejvěrnější chodili na zimní stadion i v obdobích, kdy se Milevsku herně tolik nedařilo. Přesto přišli. Chodí i teď. Co vím, tak máme skoro největší návštěvnost v krajském přeboru. I to je pro nás velká motivace si jednou celorepublikovou soutěž zahrát a poděkovat jim tak za tu jejich věrnost.

Ještě k tvojí návštěvě Ruska. Pavel Francouz Tě pozval na utkání KHL. Mohl bys nám o tom něco říct? Byla to pěkná návštěva. Byl jsem na utkání domácích s Astanou. Jsem opravdu rád, že jsem to mohl vidět. I mimo hokej to byla velice zajímavá návštěva. Rusko je totiž tak trochu jiný svět. Je dobré vidět, jak se tam lidem žije.

 

Partneři klubu

Aktuality

Kraj Vysočina vítězem

(1.10.2017 - 15:42) - V turnaji tří výběrů krajů hráčů ročníku 2005, který se uskutečnil na milevském zimním stadionu, zvítězil Kraj Vysočina před výběrem Prahy a Jihočeským krajem. Více informací o turnaji naleznete zde.

Zrušení přípravy

(16.9.2017 - 09:31) - Vedení HC Milevsko 2010 se omlouvá svým fanouškům za zrušení dnešního přípravného utkání. Tým Sokol Radomyšl se včera večer z utkání omluvil z důvodu velké marodky.

Kristián Kolář mistrem

(23.3.2017 - 22:40) - Mistrem republiky v kategorii starší dorost se stali hokejisté HC Plzeň 1929, kteří ve finálovém klání ELSD zdolali HC Kometa Brno 2:0 na zápasy, po výhře 2:1 po prodloužení v Brně a 2:1 po samostatných nájezdech v Plzni. Hlavní oporou mistrovského týmu byl odchovanec milevského hokeje brankař Kristián Kolář, jenž ve dvou finálových duelech inkasoval pouhé 2 góly.

Hluboká v centru Pouzar

(14.3.2017 - 22:03) - První semifinálové klání mezi Hlubokou a Milevskem bude odehráno v Hokejovém centru Pouzar v Č. Budějovicích v pátek 17. března od 19.45 hodin, neboť v nezastřešené Kuki aréně už nebude k dispozici led.

 

 
 
 
Copyright © 2018 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál